2021 YKS Sınav Yerleri Açıklandı Mı? Sınav Giriş Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

2021 YKS Sınav Yerleri Açıklandı Mı? Sınav Giriş Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Üniversite sınavı için geri sayım başladı. Milyonlarca aday 2021 YKS ile ilgili son dakika gelişmeler neler merak ediyor. ÖSYM tarafından düzenlenen YKS, bu yıl da korona virüs salgını gölgesinde düzenlenecek. YKS 2021 ne zaman? YKS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte YKS ile ilgili merak edilen son gelişmeler…

Üniversite sınavı Haziran ayında düzenlenecek. Öğrenciler hangi okulda sınava gireceğini merak ediyor. Uzmanlar adayların sınav günü sorun yaşamamaları için YKS’den önce sınava girecekleri okulu görmelerini öneriyor. ÖSYM, YKS sınav giriş yerlerini ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden açıklayacak.

YKS 2021 Ne Zaman Yapılacak?

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT),26 Haziran 2021 (Cumartesi) günü, saat 10.15’de başlayacak ve 135 dakika sürecek. YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT),27 Haziran 2021 (Pazar),günü, saat 10.15’de başlayacak ve 180 dakika dakika sürecek. YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT),27 Haziran 2021 (Pazar) günü, saat 15.45’de başlayacak ve 120 dakika sürecek.

2022 Üniversite Taban Puanları açıklandı. Buraya tıklayarak 2022 Taban Puanlarına ulaşabilirsin

Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Söz konusu sınavların sonuçları ise 4 Ağustos 2021’de adayların erişimine açılacak.

YKS Sınav Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM tarafından henüz YKS sınav giriş yerleri açıklanmadı. ÖSYM’nin düzenlediği tüm merkezi sınavlarda olduğu gibi YKS giriş yerleri sınav tarihinden bir hafta önce açıklanacak. Buna göre, en geç 22 Haziran’a kadar sınav yerlerinin açıklanması bekleniyor.

Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

YKS sınav yeri sorgulama ve sınav giriş belgesi alma işlemleri ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden gerçekleşiyor. Adaylara farklı bir belge gönderilmiyor. Sınava girecek olan adayların sınav yeri görüntüleme ekranında yer alan giriş belgesi siyah beyaz çıktısını almaları ve sınav günü mutlaka sınav sonuna kadar yanlarında bulundurmaları isteniyor.

Tarihler Değişebilir Uyarısı!

ÖSYM’nin resmi internet sitesinde ise sınav tarihlerinin değişebileceği belirtildi. ÖSYM “Kovid-19 salgınının seyrine göre yeni tedbirler alınması durumunda 2021 Yılı Sınav Takvimi güncellenebilecektir” açıklaması yaptı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.