Hakkımızda

Günümüzde eğitim ve öğretimin önemi giderek artmaktadır Doğduğumuz andan itibaren başlayan öğrenme arzumuz, ilkokulla birlikte sistematik bir düzene girmiş ve üniversiteden mezun oluncaya kadar hatta akademik kariyerimizde eğitimimiz ile ilgili vereceğimiz kararlarda hayatımıza yön verecektir.

Ülkemiz eğitim sisteminde öğrencilere birçok tercih yaptırılmaktadır. Her ne kadar yıllar geçtikçe rehberliğe verilen önem arttırılsa da hâlâ birçok öğrenci yapmak zorunda olduğu tercihleri, yeterli bilgiye sahip olmadan yapıyor. Tüm emeğini ve çabasını eğitime adamış, kuru bir toprağı sularcasına eğitim veren öğretmenlerimiz de rehberlik konusunda yeterli ve güvenilir kaynağa ulaşamamaktadır. Eğitim hayatımızın belki de en önemli dönemi olan üniversite hazırlık süreci mevzu bahis olunca, durum çok daha ince eleyip sık dokunması gereken bir hâl alıyor. İşte bu noktada; ülkemizdeki tüm öğrencilere ve öğretmenlere yeterli, kaliteli ve en önemlisi güvenilir bir yol haritası çizmeyi amaçladık. Vatanımızın geleceği olan nesiller için hayatlarını şekillendirmede bir pusula vazifesi görerek varacakları yolda en doğru seçenekleri göstermeye çalıştık.

Öğrencilere ve eğitimcilere yol gösterirken daha önce o yollardan geçmiş  olan üniversite öğrencilerinden ve meslek hayatına atılmış kişilerin tecrübelerinden faydalandık Hazırladığımız makaleler üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik olduğu kadar eğitimin her kademesine hitap etmektedir.

Tüm bu hedeflere yönelik olarak ÜniversiteGO kendine, eğitim limanından yola çıkmış her öğrenci için bir deniz feneri olmayı misyon edinmiştir