2021 YKS Sınav Tarihi Değişti Mi? YKS’ye Kaç Gün Kaldı?

2021 YKS Sınav Tarihi Değişti Mi? YKS’ye Kaç Gün Kaldı?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı, Türkiye’de ÖSYM tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılı ile uygulanmaya başlanan ve her yıl yapılan ortaöğretimden yükseköğretime geçiş sınavı sistemidir. Milyonlarca genç üniversiteli olma hayali kuruyor ve bunun için YKS sınavına giriyor. YKS hazırlıklarında son 30 güne girildi. Öğrenciler ve veliler gözlerini sınav tarihine çevirdi. Peki ama YKS sınavına kaç gün var? YKS ertelenecek mi? YKS sınavında son durum nedir?

YKS sınavıyla ilgili birçok soru merak ediliyor. Üniversiteli olma hayali kuran birçok öğrenci YKS gün sayacını merak ediyor. YKS bu yıl 3 oturumda gerçekleşecek. İşte YKS sınav takvimiyle ilgili bilgiler…

YKS Ne Zaman Yapılacak?

YKS sınavı ilk oturumu 26 Nisan 2021 Cumartesi günü, ikinci sınavı 27 Haziran Pazar günü gerçekleşecek. YKS; TYT, AYT ve YDT olmak üzere 3 oturumda gerçekleşecek. TYT sınavı 26 Haziran 2021 tarihinde yapılacak. AYT ve YDT ise 27 Haziran 2021’de yapılacak.

2022 Üniversite Taban Puanları açıklandı. Buraya tıklayarak 2022 Taban Puanlarına ulaşabilirsin

YKS Sınav Yerleri Belli Oldu Mu?

ÖSYM tarafından henüz YKS sınav giriş yerleri açıklanmadı. ÖSYM’nin düzenlediği tüm merkezi sınavlarda olduğu gibi YKS giriş yerleri sınav tarihinden bir hafta önce açıklanacak. Buna göre, en geç 22 Haziran’a kadar sınav yerlerinin açıklanması bekleniyor.

2021 YKS Sınav Tarihi Değişti Mi? Sınav Ertelenecek Mi?

YKS sınavının ertelenmesine dair henüz bir açıklama yapılmadı. 2020 yılında ÖSYM’nin bazı sınavları korona virüs salgını sebebiyle ertelenmişti. Ancak bu yıl YKS tarihinde değişiklik konusunda bir karar verilmedi. Dolayısıyla YKS ertelenmeyecek ve belirtilen tarihte yapılacak. Tam kapanma sürecinde vaka sayılarında gözle görülür bir azalma yaşanması sebebiyle sınav erteleme kararı söz konusu olmadı. Ancak yine de virüsün yayılımını önlemek adına sınav merkezlerinde maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilecek. Adaylar HES kodu ile sınav binalarına alınacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.