Visco Yatak Mı Yoksa Yaylı Yatak Mı Tercih Edilmeli?

Visco Yatak Mı Yoksa Yaylı Yatak Mı Tercih Edilmeli?

Kaliteli ve kesintisiz bir uyku için, doğru yatak seçimi çok önemlidir. Seçeceğimiz yatağın uyku pozisyonumuzdan bağımsız olarak omurgamızı desteklemesi ve koruması gerekir. Aynı zamanda uyurken omurgamızın etrafındaki kas ve eklemlerin de dinlenmesi ve rahatlaması çok önemli! Dinlenmiş, dinç ve enerjik bir şekilde güne başlayabilmek için, visco yatak mı yoksa yaylı yatak mı tercih etmeliyiz?

Yaylı Yatak Nedir? Neden Tercih Edilmemeli?

2022 Üniversite Taban Puanları açıklandı. Buraya tıklayarak 2022 Taban Puanlarına ulaşabilirsin

Yaylı yataklar, yayların birbirlerine bağlanması ile hazırlanır, yay ve süngerden oluşur. Standart yaylı yataklarda Bonel ve Herkül yay sistemleri kullanılır. Yayların her biri birbirine bağlı olan standart geleneksel yaylı yataklar, sağlıklı bir uyku için elverişli değildir; çünkü vücut ağırlığını eşit bir şekilde dağıtamaz ve vücudu tam olarak kavrayamazlar. Yaylar, vücutta daha fazla elektriğin birikmesine ve gergin hissedilmesine neden olur. Aşırı terleme ve aşırı üşümeye sebep olabilen yaylı yataklar, vücut ısı dengesine katkıda bulunmaz. Yaylı yatakların çoğunda sentetik madde kullanıldığı için, alerji problemlerine yol açabilirler. Yayların arasında kir, toz ve bakteri oluşumları söz konusu olabilir, bu da vücut sağlığını olumsuz etkiler. Diğer önemli bir konu ise, çift olarak uyurken, yaylı yataklarda dönüşlerdeki hareketler çok hissedilir. Tüm bu şartlar altında, yaylı yataklar doğru bir yatak seçimi olmayacaktır. Yaylı yataklarda sıklıkla uyanabilir ve kendinizi dinlenmiş hissetmeyebilirsiniz.

Visco Yatak Nedir? Neden Tercih Edilmeli?

Visco yataklar; NASA astronotlarının vücutlarına binen yük ve basıncı dengelemek için tasarlanan Uzay teknojisi visco ile üretilen akıllı yataklardır. Visco yataklarda, soft sünger ve üzerine yerleştirilen visco katmanı bulunur. Visco yatak, vücut ağırlığı ve sıcaklığı ile yumuşayarak vücudun şeklini alır, eşsiz bir uyku deneyimi sunar. Vücut ağırlığını eşit olarak dağıtarak omurgayı destekleyen ve koruyan visko yataklar, kas ve eklemlerin de rahatlamasını sağlar. Bel, boyun, kas ve eklem ağrı şikayetlerini azaltır. Visco yataklar; açık hücreli bir yapıya, yani sürekli hava alan ve ısıyı dengeleyen özelliklere sahiptir. Aşırı terleme ve üşüme gibi durumlar oluşturmaz; kir, toz ve bakteri oluşumları söz konusu olmaz. Çift olarak uyurken, hareket dengesi sağlanacağı için, hareket edildiğinde dalgalanma oluşmaz ve dönüşlerdeki hareketler hissedilmez. Ferah, konforlu ve sağlıklı bir uyku için visco yataklar en doğru seçim olacaktır!

Geleneksel yaylı yataklardan kopmak istemeyenler, paket yaylı Hybrid yatakları tercih edebilirler. Hybrid Yatak; yay ve visco gibi birbirinden bağımsız materyalleri ileri teknoloji ile tek bir yatakta toplar. Paket yay, yay teknolojisinin en üst segmentidir. Bonel ve Herkül yay sistemlerinde yayların her biri birbirine bağlıyken, Paket yay sisteminde tüm yaylar birbirinden bağımsız olarak hareket eder. Bağımsız yay teknolojisi ve yüksek hava geçirgenlik özelliğine sahip visco katmanı ile tasarlanan Hybrid yatak, visco yataklara güzel bir alternatif olacak, rahat ve konforlu bir uyku deneyimi sunacaktır! Tüm yatak modellerini incelemeniz için websitemiz: https://www.morphosleep.com/

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.