Sınava Çeyrek Var…

Dilanur NALBANT

Heyecanla beklediğimiz sınava dört ay kaldı peki siz neredesiniz ?

Sınava Hazirandan beri çalışanlardan mı yoksa henüz başlamayıp ne yapacağını kara kara düşünenlerden mi ?

Mezuna kaldınız belki de bir çok arkadaşınız bir yerleri kazanıp gitti bu size belki de çok koydu ama siz zor olanı seçip tekrar hazırlanmayı seçtiniz ama ya yapamazsam diye mi korkuyorsunuz korkmayın !
Bende sizin gibi mezuna kaldım daha doğrusu istemediğim bir bölümde ilerleyeceğime bir sene daha çalışıp mutlu olacağım yere gitmek için bir seneyi gözden çıkardım pişman mıyım? Hayır .Çünkü insan istediği her şeyi yapabilir bunu biliyorum . Belki arkanızda destek yok ya da durumunuz yok ek ders alamıyor kendiniz çalışıyorsunuz ama bu şekilde yapamam deyip pes ettiniz ama size bir soru “Doğu’da savaş ortasındaki öğrenciler bir kursa gidip de mi kazandı?”
Cevap çoğunlukla hayır belki istisnalar vardır ama hepimiz biliyoruz ki bir çoğu tek başına başardı bunu peki “Bizden farklı bir başarı kaynakları var mıydı ?” bunun cevabı evet onlar kendilerine inandılar ilk önce bunu yaptılar sadece ben yaparım dediler ve bir çoğu da imkansızlıklara kulak tıkayıp yaptı.

Peki şimdi kendinize bir sorun “Ben bunu yapabilir miyim “diye eğer cevabınız evetse geçin kitabınızın başına kendinize inanın ve sınavda bir çok rakibi nakavt edin cevabınız hayır ise içinizdeki karamsarlığı yok etmek için bir adım atın mesela bilim adamlarının hikayelerini okuyun ve unutmayın ki Edison,Walt Disney diğer tanımış isimler hepsi inançları sayesinde başardı çünkü başarı onların içindeydi sadece onlar içindeki aslanı kükretmeyi bildi..

Şimdi sıra sizde hadi uyandırın aslanı 🙂 “Kimisi içindeki aslanı uyandırır, kimiside o aslan kükreyecek diye korkar…”
Seçim sizin…

 2018 TERCİH ROBOTU için TIKLAYINIZ

2018 YKS Konuları için TIKLAYINIZ

Sınava Çeyrek Var…” için 2 yorum

 • 1 Kasım 2016 tarihinde, saat 07:42
  Permalink

  Süper motive ediyorsunuz beni
  Çok teşekkür ederim bu yazılar için
  Geleceğin psikoloğu olarak bana katkı oluyor 🙂

  Yanıtla
 • 28 Ekim 2016 tarihinde, saat 09:28
  Permalink

  Çok güzel açıklayıcı ve anlamlı bir yazı.Öncelikle teşekkür eder ve tebrik ederim.Ben de mezuna kaldım.Tekrar hazırlanıyorum.4 ay var sınava ama içimizdeki aslanları kükretelim. Azmedelim yeter. 🙂

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir