2017 LYS Felsefe Grubu Konuları ve Soru Dağılımı

27
63913

LYS Felsefe Grubu Konuları

Mantık Konuları

 1. Mantığa Giriş
 2. Klasik Mantık
 3. Mantık ve Dil
 4. Sembolik Mantık

Psikoloji Konuları

 1. Psikoloji Bilimini Tanıyalım
 2. Psikolojinin Temel Süreçleri
 3. Öğrenme Bellek Düşünme
 4. Ruh Sağlığının Temelleri

Sosyoloji Konuları

 1. Sosyolojiye Giriş
 2. Birey ve Toplum
 3. Toplumsal Yapı
 4. Toplumsal Değişme ve Gelişme
 5. Toplum ve Kültür
 6. Toplumsal Kurumlar

2016-2017-2018 LYS FELSEFE  MANTIK PSİKOLOJİ SOSYOLOJİ FELSEFE GRUBU KONULARI 

27 YORUMLAR

 1. Hocam bu felsefe grubunda yasal olarak din kültürü alanlar felsefe grubu testlerini çözemeyecek falan yazılmış. Şimdi 32 tane Felsefe grubu sorusu var bunların 24 tanesi Mantık-Sosyoloji-Felsefe falan onlara ait. Din kültüründe sadece 8 soru kalıyor. Ben Din Kültürü yasal olarak aldım diye işaretlersem sadece 8 soruyu mu çözeceğim kalan 24 soru ne olacak? Şimdiden teşekkürler.

   • Hocam o zaman yine haksızlık olmuyormu bizler toplam 16 soru çözüyoruz benim geçen sene giren arkadaşım felsefeyi seçti ve 32ye yakın soru çözdü. Din kültürü seçenler sadece din sorularını mı yapabiliyor yani felsefe sorularına dokunamıyor mu çünkü genel olarak felsefe soruları daha fazla. Biraz fazla soru sorduğumun farkındayım ancak bu konuda bilgisiz olan ben dahil çok öğrenci adayı var. Tekrar teşekkürler.

 2. Arkadaşım ilk 24 soruyu herkes çözüyor. Din kültürü dersi alanlar 8 tane din sorusu çözüyor. Din kültürü dersi almayanlar da 8 tane daha felsefe sorusu çözüyor. Yani herkes toplam 32 soru çözüyor…

 3. Yeri degil biliyorum ama benim bilgisizlikten yana bir sorunum var. LYS hakkini kazanmak için mesela YGS de ornegin YGS 3 bolumu 180 puan ustunde olup geri kalanlar 180 altinda olsa bile LYS giris hakki kazanabiliyor muyum ?

 4. merhaba, lys felsefe grubunda, ygs felsefe konuları da çıkıyor mu?, yoksa sadece lys felsefede çıkacak olan konuları mı muhatap almalıyız.

 5. benım sınav gırıs belgemde dın kulturu dersı ısledı tarzında bısey yazıyoo felsefe cozmuycem dımıı ama sosyolojı psıkokı ve mantık cozebılırım demııı

 6. kaç tane felsefe sınavı oturumu var sanki allah aşkına karıstırmayın milletin kafasını tek oturumda felsefe konular da yukardaki belirtilmiş olanlardır.

 7. ya sözelciler felsefe gurubunda psikoloji yapmalarına rağmen,psikoloji yapmayan sayısalcılar ve tmciler psikiyatri ve ya psikoloji okuyabiliyor ama sözelciler okuyamıyor

CEVAP VER