LYS’DE 1 (BİR) SORU KAÇ PUAN GETİRİR?

ÖSYM nin yayınlamış olduğu güncel taban puanlarını içeren ÖSYM tercih robotu için tıklayınız

YGS geride kaldı ve adaylar puan-sıralama ilişkisinden dolayı hayal kırıklığına uğradılar. Kolay nitelikte olan sınav ölçme değerlendirme açısından sağlıklı değildi. Sınavın bu eksikliği ise başarılı-başarısız adayı ayırt etmekte zorlanmasına neden oldu. İşte emek harcayan adayların karşılığını daha rahat aldığı LYS’ler için aşağıdaki tabloyu hazırladık.

Tabloya bakarak hedefinizdeki mesleğin puan türünde hangi testin 1 sorusunun kaç puan getirdiğini  öğrenebilir, çalışmanızı buna göre planlayabilirsiniz.

(Tabloda yer almayan  hesaplama sisteminin verdiği 100 puan ile OBP’nizi unutmayın.)

LYS’DE 1 (BİR) SORU KAÇ PUAN GETİRİR?” için 23 yorum

 • 15 Haziran 2017 tarihinde, saat 18:35
  Permalink

  Yahu tm3 te lys matematiğin etkisi niye bu kadar az?

  Yanıtla
 • 28 Haziran 2017 tarihinde, saat 17:15
  Permalink

  Hocam YGS’ye hız süratle devam ediyoruz bir gaye icerisindeyiz Lakin LYS ‘nin YGS’den daha büyük katkısı olduğu için Ne yapacağımızı pek bilmiyoruz Buna da karar veremiyoruz Bu nedenden dolayı kafamız bazen karışırıyor. Acaba nasıl götürmeliyiz ? Diye .TM 3 için şimdiden YGS ile LYS yi beraber götürmek istiyoruz peki TM 3 hukuk için şimdiden bütün dersleri çalışmanin mümkünatı yok her gün bir konuyu bitirmek iyi olur. İki ders secip LYS surecinde ki o 3 ayi 3. Sinava ayirmak mantikli olacaktir. Edebiyatla matematik mi ?coğrafya ile edebiyat mı? daha çok etki yapar ne yapmalıyız?

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir