Geçici Kimlik Kartı ile YGS’ye girilebilecek mi?

Geçici Kimlik Kartı ile YGS’ye girilebilecek mi?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) başvuran adayların mevcut nüfus cüzdanları, geçerlilik süresi dolmamış pasaportları veya yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar düzenlenen 15 gün süreli “geçici kimlik belgesi” ile sınava girebileceğini bildirdi.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından doğum, kayıp, mevcut kimlik kartının geçerlilik süresinin sona ermesi veya tahrifat sebebiyle kullanılmayacak durumda olan kimlik kartlarının yenilenmesi başvurularında yeni kimlik kartı düzenleninceye kadar 15 gün geçerli “geçici kimlik belgesi” düzenlendiği hatırlatarak, bu süreyi düşünerek, kimlik değişikliği talebi olan adayların yeni kimlik kartı edinme işlemlerini sınav günlerine bırakmamanızı tavsiye ediyoruz.

ÖSYM internet sitesinde YGS’ye başvuru yapan adaylara yönelik duyuru yayınladı.

Duyuruda, “Adaylar, mevcut nüfus cüzdanları, geçerlilik süresi dolmamış pasaportları veya yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar yukarıda belirtilen nedenlerle düzenlenen 15 gün süreli ‘geçici kimlik belgesi’ ile de sınava girebilecekler.” gibi detaylata yer verildi.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Beyza dedi ki:

    Uzerindeki resim sana benziyorsa sıkıntı olmaz ?

  2. Birisi dedi ki:

    Ben kimligimi geçen yıl degiştirdim ygs için bu senede degiştirmeme gerek var mı ? Kimligimi degiştireli 1 yıl oldu

  3. Bİrisi dedi ki:

    Ben kimligimi geçen yıl degiştirdim ygsye girdim tekrardan aynı kimligimle girebilirmiyim ? Henüz çipli kimlik için başvurmadım