2021-YKS Milli Sporcu Yerleştirme İşlemleri Başladı!

1.680
A+
A-
2021-YKS Milli Sporcu Yerleştirme İşlemleri Başladı!

2021 Yılına Ait YKS Milli Sporcu Yerleştirme İşlemleri İçin Tercihlerin Alınması Duyurusu ÖSYM tarafından 28 Eylül 2021 tarihinde yayınlandı.

ÖSYM’nin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, 2021-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzunun 7.4 maddesine göre, spor dallarında yetenekli ve üstün başarılı adaylar (milli sporcular) için spor alanlarındaki yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemi başvuruları, 28 Eylül tarihlerinde başlayacak.

2022 Üniversite Taban Puanları açıklandı. Buraya tıklayarak 2022 Taban Puanlarına ulaşabilirsin

2021-YKS Spor Dallarında Üstün Başarılı Olan Adaylar için Yükseköğretim Programları Kontenjan ve Koşulları için tıklayınız.

SON TARİH NE ZAMAN?

ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Sadece elektronik ortamda bireysel olarak yapılacak tercihler işleme alınacak. Tercih işlemi, 4 Ekim 2021 saat 23:59’da sona erecek.

TERCİHLER NEREDEN YAPILACAK?

Başvuruları kabul edilen adaylar, tercihlerini belirtilen tarihler arasında ÖSYM’nin; https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapabilecek.

KAÇ TERCİH HAKKI VAR?

Adaylar en fazla 8 tercih yapabilecek. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebilecek.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.