2018 YGS Konuları ve Soru Dağılımı ( ÖSYM)

2018 YGS Konuları ve Soru Dağılımı ( ÖSYM)
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 95 YORUM
 1. ayşe dedi ki:

  eski sistemde hem tm hem mf hemde sözel alanlardan puan alabiliyorduk yeni sistemde tek bir alandan mı sınav puanı alınacak yanı hem sözel hem sayısal puanımız olabiliyor mu?

 2. kadir kaya dedi ki:

  bu sorular kolay olmalı bize çünkü ortaokuldan beri hocalar bize testler dağıtıyor sorular çözdürüyor gerçeği bunu kazanabiliriz bence

 3. selin altınay dedi ki:

  ben meslek lisesi grafik bölümü12. sınıf öğrencisiyim. mat. çok kötü.temel yok.güzel sanatlar yetenek sınavından önce girmem gereken bir sınav var.bizim gibi veye felsefe bölümünde ün. okuyacak gençler için adil bir sınav sistemi değil.benim gibi bir kişi mat. olmadan , sadece kaç türkçe netle 1. aşamadan soru çözmeli.2. aşamaya girmesi gerekirmi. bir çok belirsizlik ve haksızlık var. herkesin ilgi ve yeteneği farklı.bir tarih,cografya,tıp,biyoloji böl. okumak isteyenlere kesinlikle haksızlık.

 4. Ümmühan dedi ki:

  Ben sadece iki yıllık okumayı düşünüyorum ilk sınava mı girmem gerekiyo

  1. Mustafa Akyüz dedi ki:

   Aynen sadece ilk sınav

  2. Ceyda dedi ki:

   Evet

 5. ceyda dedi ki:

  bildiğiniz üzre sınav sistemi değişti şimdi konularda azalma olacak mı soru dağılımları nasıl olacak bunlar hakkında bilgi verir misiniz?

 6. Muhammet dedi ki:

  bu konular bu senenin dimi kesin

 7. GÖKÇE dedi ki:

  Merhaba! öncelikle teşekkürederim bilgilendirmeleriniz ve emeğiniz için. Sorum şu ; Ben lys de dili iyi yaparsam kore dili ve edebiyatı okumayı planlıyorum olurda tutmasada diyede okul öncesi öğretmenliği veya pdr düşünüyorum ve kore dilive d-edebiyatı için ygsde türkçe çok önemli lys de ki dilin pek etkisi yok doğu dili olduğundan çalıştığım konular uyuyor yani sözün kısası ben biyoloji fizik kimya geometri cözmesem sıkıntı olurmu puanımı etkiler mi ??

  1. CIVA dedi ki:

   ygs de bu dersleri çözmezseniz puanınız tabiki etkilenir saydınız dersler 48 soruya tekabül ediyor ve bu az bir sayı değil