2017 KYK burs başvuru işlemleri ne zaman başlayacak?

2017 KYK burs başvuru işlemleri ne zaman başlayacak?

2017 KYK burs başvuru işlemlerinin ne zaman başlayacağını merak eden binlerce öğrenci konuyla ilgili araştırmalarını ve sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde burs almak isteyen öğrenciler başvuru tarihini merak ediyor.

Eğitim ve öğretim hayatında kolaylık sağlaması için, bir destek amaçlı alınan KYK burs başvurusu için Kredi ve Yurtlar Kurumu henüz bir açıklama yapmadı. Fakat başvuruların ve bu yıl için verilecek olan meblağların önümüzdeki haftalarda netleşmesi bekleniyor.

KYK burs başvurusu aracılığıyla öğrenimlerine maddi kaynak yaratmak isteyen vatandaşlar, kurumun açacağı başvuruları merak ediyor. Üniversite öğrenimi görmeye hak kazanmış on binlerce kişinin merakla araştırdığı KYK burs başvurusu, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki kurumun duyurusu ile başlayacak. Peki, KYK burs başvurusu nasıl yapılır? Burs veren kurumlar hangileridir? İşte, detaylar 2017 KYK burs başvuru işlemleri ne zaman başlayacak?

KYK BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN ALINACAK?

KYK burs başvurularının başlama tarihiyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Başvuruların ve bu yıl için verilecek olan meblağların önümüzdeki haftalarda netleşmesi bekleniyor. 2017 KYK burs başvuru işlemleri ne zaman başlayacak?

BURS VEREN KURUMLAR HANGİLERİ?

KREDİ ve Yurtlar Kurumu (KYK): T.C. vatandaşı olan, başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burs veriyor. Başvuru tarihleri henüz açıklanmadı. Yıllara göre burs artışı Bakanlar Kurulu’nda alınan kararla belirleniyor. Ön lisans, lisans, açıköğretim (sadece öncelikliler; şehit-gazi çocuğu, anne-babası vefat edenler, vb.), dikey geçişle ara vermeden kayıt yaptıranlar, master ve doktora yapanlar, vakıf üniversitesi öğrencileri, LYS’de her alanda ilk 100’e girenler, üniversite kontenjanından bildirilenler, milli olmuş amatör sporcular, ikinci öğretim öğrencileri yararlanabiliyor. www.kyk.gov.tr

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK): LYS MF puan türünde ilk 25 binde yer alarak matematik, fizik, kimya ve biyolojiye yerleşen; bunlarda çift anadala kayıt yaptıran veYGS-1’de ilk 25 bine girerek felsefe, tarih, coğrafya, sosyoloji, antropoloji, arkeoloji, sanat tarihi, arkeoloji ve sanat tarihi, ilahiyat, Türk dili ve edebiyatına giren ve bu alanlarda çift anadala kayıt olanlara aylık 750 TL burs veriyor. Başvurular ekimde. ww.tubitak.gov.tr/tr/burslar 2017 KYK burs başvuru işlemleri ne zaman başlayacak?

Sabancı Vakfı: Her yıl 400’ü yeni olmak üzere 1.500’e yakın üniversiteliye burs sağlıyor. Ekim – haziran arasında nakit ödeniyor. Başvurular, üniversitelerin belirlediği tarihe kadar Öğrenci İşleri/Burs Ofisi’ne yapılıyor. Okul başka bir tarih belirlemezse son başvuru günü 14 Ekim. Burs kontenjanı verilen Boğaziçi, Ankara, Çukurova, Dokuz Eylül, Ege, Gazi, Hacettepe, İstanbul Teknik, İstanbul, Marmara, Orta Doğu Teknik ve Yıldız Teknik üniversitelerine yerleşenler için dört program var. Hepsine farklı şartlar aranıyor. www.sabancivakfi.org

Vehbi Koç Vakfı: Lisans öğrencilerine burs veriyor. Ödemeler aralık, şubat ve mayısta yapılıyor. Eğitim dönemi başında üniversitelerin burs ofisleri veya fakülte sekreterlikleri duyuru yapıyor. Başvuru için örgün lisans eğitimi almak, maddi yardıma ihtiyaç duymak, disiplin cezası ve başka burs almamak, başarı notunun 100 üzerinden en az 60; 5 üzerinden 3.00; 4 üzerinden 2.50 olması gerekiyor. www.vkv.org.tr

Mehmet Zorlu Vakfı: Her yıl, 1.700 öğrenciye burs sağlıyor. Başvurular eylülün sonuna kadar üniversitelerin burs ofislerine yapılabiliyor. Şartlar ve detaylı bilgiye www.mzv.org.tr adresinden ulaşılabilir. 2017 KYK burs başvuru işlemleri ne zaman başlayacak?

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜVakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere veriliyor. Ortaöğrenim Bursu, Vakıflar Yönetmeliğinin, Yükseköğrenim Bursu ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendiriliyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü, yükseköğrenim bursu başvuruları 15 Eylül – 30 Ekim 2017 tarihleri arasında alınmaya başlanacak.2017 KYK burs başvuru işlemleri ne zaman başlayacak?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.