YKS 11.SINIF REHBERi (Güncellendi)

YKS 11.SINIF REHBERi (Güncellendi)

11.Sınıftasın ve YKS  adına rehberlik mi lazım…

11.Sınıf ders çalışmaya başlanması gereken ve erkenden harekete geçip hedefe ilerlenmesi gereken bir noktadır. Bazıları için atılması gereken önemli adımların başıdır 11.sınıf. 11.Sınıf Rehberi hazırladık. Sizler için ÜniversiteGO olarak okuyabileceğiniz yazılarımızı adım adım derledik 🙂

2022 Üniversite Taban Puanları açıklandı. Buraya tıklayarak 2022 Taban Puanlarına ulaşabilirsin

Üniversite sınavına hazırlıkta önemli bir dönemdir 11.sınıf.Bu dönemi başarılı bir biçimde geçirirseniz 12’yi çok daha rahat ve stressiz geçirirsiniz.

11-sinifim-ne-yapmaliyim

11 de nelere dikkat edilmeli, neler yapılmalı?

Öncelikle kendinize güvenin ve başaracağınıza inanın.Böyle yaparsınız ümitsizliğe düşmezsiniz. Kendinizi  başarabileceğinize ama bunun için çalışmanız gerektiğine inandırın.Sınava hazırlığın en önemli kısmı bence burasıdır.
Bu dönemde çoğu kişinin önemsemediği ancak iyi bölümler için kilit sınav olan  TYT’yi bitirmek en mantıklısıdır aslında.Böyle yapılırsa  son sene 12 deki kritik konular daha iyi öğrenecek ve TYT ile fazla vakit harcamayacaksınız.

Peki TYT nasıl halledilir?

TYT öyle bir sınavdır ki Konuların hepsini bildiğinizi düşünseniz bile hep bir yerlerde bir eksik varmış hissine kapılırsınız. Bunu ancak fazla soru tipi görerek aşabilirsiniz.  Bu yüzden konu çalışırken  düzenli aralıklarla kendinize deneme sınavı uygulayın ve sonuçları iyi analiz edin. Hangi  dersi kaç dakikada çözdüğünüzü, dersleri hangi sıralamayla çözdüğünüzde iyi sonuç aldığınızı  ve en önemlisi de hangi konularda daha çok hata yaptığınızı tespit edin.Deneme çözmek hem eksiklerinizi görmenizi  hem de TYT mantığını çözmenizi sağlar.Böylelikle zamandan büyük oranda tasarruf edersiniz.

Diğer bir olayda anlama ve hızlı çözüme gitmektir. Bir  fen sorusu da matematik sorusu da önce doğru anlaşılırsa çözülür. Bunun için kitap okumak anlamanızı geliştirirken okuma hızınızı da artıracaktır.Böylelikle uzun paragraflardan sıkılmayacak ve doğruyu daha çabuk bulacaksınız.

Kısacası TYT için:

1) Yapabileceğinize inanın.
2) Düzenli aralıklarla deneme çözün.Çözdüğünüz denemelerin analizini iyi yapın.
3)  Bol bol kitap okuyun çünkü son sene pek vaktiniz olmayacak.

 

AYT için yapabileceğiniz en iyi şey  ise 11’deki konuları zamanında öğrenmeniz ve geçmişteki AYT konularını çalışmanız olacaktır.12.sınıf konularını çalışmak son sene üzerinizde bıkkınlık yaratabilir bu da çalışmanızı önemli oranda düşürür.
Hepinize kolaylıklar dilerim.

Şimdi Ne yapman mı gerekiyor?

Aşağıda linke tıklayın ve 11.sınıflara tavsiyemiz olan yazılara ulaşın hepsini okuyun 🙂 (Artık YGS LYS hazırsınız demeketir.)

BURADAN BAŞLA!!!aaa

11.SINIF Rehber Yazılarımız İçin Tıklayın

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 43 YORUM
 1. Esma dedi ki:

  Bence kendi programınızı kendiniz yapın en iyi çalışma yöntemlerinden biri bende çalışma programı için baktım ama hiç biri güzel değil

 2. Nursel dedi ki:

  Ben 11 sınıf sayısal öğrencisim bana bir ders programı hazırlayabilirsiniz

 3. abc dedi ki:

  eyvah 12 olmuşuz:)

 4. Kararsız_birisi_ dedi ki:

  Merhabalar ben 10.sınıf ogrencisiyim bugun alan sectik ve ben kararsiz oldugumu ya esit ya da sayisal secicegimi soyledim. Rehber hocam mat ortlm sordu 64 dedim direk sayisala yazdi ve ben hala kararsizim ogretmenlik istiyorum lutfen yardimci olun sayisal derslerimin ortlm 50-70 arasında

  1. Yönetici dedi ki:

   Notlarınızdan ziyade hedefiniz önemli. Ne öğretmenliği istiyorsanız onun olduğu bölümü tercih edin. Okul notlarıyla üniveriste sınavı her zaman doğru orantılı değil. Okul notlarınıza göre değil okumak istediğiniz bölüme göre sayısal veya eşit ağırlık seçin.

 5. Semra dedi ki:

  11. Sınıfim dilden sınava gireceğim. 11. Sınıf çalışma programına ihtiyacım var. Hangi gün hangi dersi çalışmalıyım. Ayrıntılı olursa super olur. Konu mu, çalışmalıyım test mi çözmeliyim. Denemeleri ne zaman çözmeliyim. Kafam karışık yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

  1. Esma dedi ki:

   Bol bol test bence