2017 LYS Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımı

49
116414

2017 Güncel LYS Biyoloji Konuları 

 

 

 1. Biyoloji Bilimi, İnorganik Bileşikler
 2. Organik Bileşikler
 3. Hücre
 4. Madde Geçişleri
 5. DNA-RNA
 6. Protein Sentezi
 7. Enzimler
 8. Canlıların Sınıflandırılması
 9. Ekoloji
 10. Hücre Bölünmeleri
 11. Eşeysiz-Eşeyli Üreme
 12. İnsanda üreme ve Gelişme
 13. Mendel Genetiği
 14. Kan Grupları
 15. Cinsiyete Bağlı Kalıtım
 16. Biyoteknoloji, Evrim
 17. Solunum
 18. Fotosentez
 19. Kemosentez
 20. Bitki Biyolojisi
 21. Sistemler
 22. Duyu Organları

 

49 YORUMLAR

 1. Helal olsun be size. Burada yazanları bulacam diye anam ağlamıştı (Aslında defterlerimi açıp teker teker yazabilirdim, bunu benim yerime yapan birileri varmış 🙂 ) elinize emeğinize sağlık. Objektif olarak bakarsanız kendi sitenizin güvenilirliğine 10 üzerinden kaç verirdiniz ? Çünkü inanmak istiyorum …teşekkürler

 2. Ygs biyoloji yeni konularında canlılarin ortak özellikleri kaldırıldı mı niye yazmiyo bi cevap yazın lütfen ama doğru bisey yazın lysdede ygsnin aynı konuları yazıyı üstelik ondada canlıların ortak özellikleri yazmiyo bi yardımci olun lütfen ???????

 3. HOCAM ÖNCELİKLE KOLAY GELSİN İLK 15 KONU HEPSİ YGS DE ÇIKACAK KONULAR KONU ZORLUĞU BU KONULARDA ARTIYORMU YOKSA AYNI KONUŞLAR TEKRAR GELECEKMİ ? TEŞEKÜRLER

  Üniverste GO

 4. MERHABA CEVAPLARSANIZ SEVINIRIM. BEN BU SENE MEZUNUYUM KONULARA BAKTIM ÇOK ŞEY DEGISMIS ORGANİK KİMYA KALKTI MI ? VE BİYOLOJİ DE INSANLAR HARİÇ DİĞER SİSTEMLERİ KALDIRILDI DEMISSINIZ AMA BURAYA NOT DUSMEMISSINIZ BIZ BUNU GORMESEK HEPSNE CALISMIS OLACAKTIK. HASTALIKLAR EKLENDI DEMISSINIZ AMA BURAYA YAZMAMISSINIZ.

 5. Havle bitkiler var o kadar büyük Bi ünitenin kaldırılması mümkün mü hocamız unutmuş yazmayı sen çalış gönül rahatlığıyla ? zaten yeni müfredat kitaplarında da var

 6. Yağmur organik kimya müfredattan kalkmamış zaten hocamız bölümlerini yazmış son üç sıraya ama içerigi değişmiş biraz oda çok az tabi gereksiz olan birkaç şeyi çıkarmışlar onun dışında sorun yok başarılar?

 7. Vardır belki de hoca daha iyi bilir yinede calış sen nur ne olur ne olmaz başarılar dilerim.Allah kolaylık versin.insallah istediginiz yeri kazanırsıniz tabi calışmadan da olmaz ???

 8. benim bildigim sistemler konusu da hayvanlar kaldırılıp sadece insandaki sistemler inceleniyor ve insanlardaki hastalıklar ve bilimsel bilgilerin dogası diye 2 yeni konu getirildi diye biliyorum… sizin bir bilginiz var mı hocam ???

 9. biyoloji tdk sözlüğündeki bütün kötü sözcüklerin 2. anlamıdır. biyoloji ıslak tuvalet terliğidir, boş derste başımızda bekleyen hocadır, kurumuş ıslak mendildir, 49,5 dan bir düşmesidir, boş akpil sesidir, misafirlikte bitmiş tuvalet kağıdıdır,sınav haftası grip olmaktır.

CEVAP VER