2021 YKS Tercihleri Başladı! Son Gün Ne Zaman?

378
A+
A-
2021 YKS Tercihleri Başladı! Son Gün Ne Zaman?

2021 YKS (TYT-AYT-YDT) adaylarının merakla beklediği tercih süreci başladı. 2021 YKS sonuçları açıklandığından beri gündemden düşmeyen YKS tercih kılavuzu açıklandı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün’den sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da YKS tercih tarihleriyle ilgili açıklama yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangın ve sel felaketleri sebebiyle, 5-13 Ağustos olarak belirlenen YKS 2021 tercih tarihlerinin 20 Ağustos’a uzatıldığını duyurmuştu.

2022 Üniversite Taban Puanları açıklandı. Buraya tıklayarak 2022 Taban Puanlarına ulaşabilirsin

2021 YKS TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI

ÖSYM’nin 29 Temmuz tarihli duyurusuna göre, 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS): Tercih İşlemleri 05 Ağustos 2021 tarihinde başladı. Adaylar tercihlerini, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından kendileri yapacaklar.

Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekiyor. ‘Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü’ mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacak.

2021 YKS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

2021 YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

Adaylar tercihlerini, 05-20 Ağustos tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından kendileri yapacaklar. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak.

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, tercihlerin başladığını sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaparak duyurdu:

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.