2021-YKS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı!

YKS
643
A+
A-
2021-YKS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı!

Üniversite kayıtlarının ardından boşta kalan kontenjanlar için tekrardan tercihte bulunacak öğrenciler için ek yerleştirme kılavuzu yayımlanmıştı. Öğrenciler heyecanla ek tercihlerin başlaması için gün sayıyorlar. ÖSYM’nin sosyal medyadan yaptığı son dakika açıklamaya göre 2021-YKS Ek Yerleştirme Tercihleri bugün itibariyle başladı! İşte detaylar..

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), yayınlanacak 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Ek Yerleştirme Kılavuzu ile üniversite ikinci tercihleri alınmaya başladı.

2022 Üniversite Taban Puanları açıklandı. Buraya tıklayarak 2022 Taban Puanlarına ulaşabilirsin

EK YERLEŞTİRMELER NE ZAMAN YAPILACAK?

Adaylar, 2021-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 20-23 Eylül 2021 tarihleri arasında bireysel olarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 20 Eylül 2021 tarihinde saat 10.00’da başlayacak, 23 Eylül 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

EK YERLEŞTİRME TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?

Adaylar, 2021-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından bireysel olarak kendileri yapacaklardır.

EK YERLEŞTİRME KILAVUZU

YKS ek tercih kılavuzu ÖSYM tarafından erişime açıldı.

ÖSYM, yaptığı açıklamada “Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini kılavuz bilgileri doğrultusunda yapmaları gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

2021-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzu için tıklayınız.

YKS EK TERCİH ÜCRETİ NE KADAR?

Ek yerleştirme tercih ücreti 25,00 TL olacak. Ek yerleştirme için tercih yapan adaylardan ek yerleştirme ücretini yatırmayanların ek yerleştirme için yapmış oldukları tercihler işleme alınmayacak.

ÖSYM Yönetim Kurulunun 14.01.2019 tarihli kararı gereği, şehit eşi, şehit çocuğu, gazi, gazi eşi ile gazi çocuklarından ek yerleştirme ücreti alınmayacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.