Yapay Zeka Mühendisliği 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yapay Zeka Mühendisliği 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yapay Zeka Mühendisliği Taban Puanları 2020 ve Yapay Zeka Mühendisliği Başarı Sıralamaları 2020 açıklandı. Sizler için düzenlediğimiz puanlara aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz 2020 TYT AYT (YKS) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları aşağıdaki gibidir.

Dipnot:Burada verilen puanlar ve sıralamaların tamamı bu sene yerleşen adaylara aittir. Sayfamızdaki verilerin tamamı ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır.

Sıralama sütununda “dolmadı” yazan bölümlere o bölümün kontenjanından daha az kişi yerleşmiş ve kontenjanının tamamını dolmamıştır. Özetle barajı geçen ve varsa sıralama barajını geçen her aday o bölüme yerleşebilirdi.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Kont. Taban Puanı Başarı Sırası
TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ Yapay Zeka Mühendisliği (İngilizce)(Burslu) SAY 10 509,33051 4537
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Yapay Zeka Mühendisliği (İngilizce) SAY 30 482,06784 13439

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. DDWWW dedi ki:

  4500 çok düşük değil mi. Kusura bakmayın ama 4500 altında yapıp yapay zeka mühendisliği seçen kimse bulamazsınız. Yurtdışında ciddi derecede geleceği olmasına rağmen Türkiye’de genetik mühendisliği gibi çöp bir mesleğe dönüşebilir

 2. remzi dedi ki:

  matrix film.ini izleyip gelenler??

 3. Nurallah Gzn dedi ki:

  Yapay zeka mühendisliği geleceğin kaçınılmaz derecede ihtiyacı olduğu mesleklerin başında geliyor. Dünya üzerinde ise sadece 300.000 tane mühendis var ve bunların en az %98’e yakın bir bölümü Türkiye’de değil. Bu da Türkiye’nin daha geleceğe hazır olmadığı anlamına geliyor.Diğer bir sorun ise gelecekte ülkelerin teknoloji yarışlarında ülkemizin sahnede olmaması büyük bir kayıp demektir. EĞER NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLADIYSAN NEDEN BU MESLEĞİ SEÇMİYORSUN?

 4. Nu dedi ki:

  Yeni bir bölüm için iyi tercih etmişler yani ben 4 bine girsem yeni açılmış bir bölüm yerine tıp yazardım heralde , ve üzüldüm bu kadar yüksek beklemiyordum bana çıkması imkansızmış onu gördüm