TYT 2 Yıllık Sağlık Bölümleri ve Taban Puanları (Önlisans)

2 Yıllık Sağlık Bölümleri Nelerdir?, Önlisans Sağlık Bölümleri Nelerdir ?, 2 yıllık sağlık bölümleri hangisi iyi ?, 2 yıllık sağlık bölümleri 2018 

2018 TYT ‘ye girecek üniversite adayları için 2 yıllık bölümler başarı sıralamaları ÖSYS sonuçlarına göre elde edilmiş olan ve YÖK tarafından yayınlanmış olan en son yeni puanları sitemize ekledik. Aşağıdan 2018 ÖSYM Önlisans 2 Yıllık Bölümlerin taban puanları ile başarı sıralamaları bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sitemizde yayımlanan puanları YÖK tarafından açıklanmış olan en son yerleştirme sonuçlarına göre elde edilmiştir. Üniversite adayları gönül rahatlığı ile sitemizdeki puanları kullanabilirler.

Adaylar 2 Yıllık Sağlık Bölümlerini tercih edebilmeleri için TYT ye girmeleri yeterlidir.

Ayrıca her bölümün altında ilgili bölümü okumakta olan öğrencilerin ya da tercih yapmayı düşünen adayların düşüncelerini yazdığı yorum bölümünün olması. Adaylar yorumları okuyarak ve kendi düşüncelerini, sorularını da paylaşarak daha sağlıklı bir tercih süreci geçiriyor. 2 Yıllık Önlisans Üniversite Bölümleri Taban Puanları ve Başarı Sıralaması Şu Şekilde:

 YKS Puan Hesaplama için TIKLAYINIZ

2018 YKS Konuları için TIKLAYINIZ

TYT 2 Yıllık Sağlık Bölümleri ve Taban Puanları (Önlisans)” için 4 yorum

 • 20 Mart 2018 tarihinde, saat 00:18
  Permalink

  Ebelik bölümü için hangi sınava girmek gerek?

  Yanıtla
 • 14 Mart 2018 tarihinde, saat 15:48
  Permalink

  hemşirelik önlisans kaldırıldımı yoksa yks den mi alıcak ?

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir