Tekirdağ’daki Üniversiteler ve Taban Puanları

Tekirdağ’daki Üniversiteler ve Taban Puanları

Tekirdağ’daki Üniversiteler ve Taban Puanları
Yerleşkesi Tekirdağ’da bulunan Namık Kemal Üniversitesi;

Çok dağınık olmayan binalarının ve fakültelerinin hemen hemen hepsi Namık Kemal Mahallesi Kampüs Caddesinde olan Değirmen altı Yerleşkesi,

Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinin ve hastanesinin bulunduğu Yerleşke,

Çorlu’da Mühendislik Fakültesi ve Meslek Yüksekokulunun yer aldığı Yerleşke olmak üzere 3 ana yerleşkeden oluşuyor. Üniversiteye bağlı MYO’lar ise yine Tekirdağ’da bulunuyor.

Öğrenciler günlük ihtiyaçlarının önemli bölümünü kampüslerde giderebiliyorlar. Kampüslerde; yurt, banka, mini market yemekhane gibi imkanlar bulunuyor.

Öğrenci Kulüpleri ve Etkinlikleri

Okulun içinde birçok öğrenci topluluğu bulunuyor ve aktif çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Francofolie Topluluğu, Zootekni Topluluğu, Sualtı Topluluğu ve Atatürkçü Düşünce Topluluğu bunlardan sadece birkaçı… Çok farklı alanlarda çalışmalar gerçekleştiren ve yeni ilgi alanları kazanmanı sağlayabilecek gruplara dahil olup boş zamanlarını dolu dolu geçirebilirsin.

Her yıl bahar şenliği düzenlenir.

Kütüphane

Üniversitenin kütüphanesi 7/24 hizmet veriyor. Çorlu’daki Mühendislik Fakültesinin de kendi kütüphanesi bulunmakla birlikte kaynakları bir kütüphaneden diğerine talep edip kolayca kullanabiliyorsun.

  1. NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.