Su Bilimleri ve Mühendisliği 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Su Bilimleri ve Mühendisliği 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Su Bilimleri ve Mühendisliği Taban Puanları 2020 ve Su Bilimleri ve Mühendisliği Başarı Sıralamaları 2020 açıklandı. Sizler için düzenlediğimiz puanlara aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz 2020 TYT AYT (YKS) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları aşağıdaki gibidir.

Dipnot:Burada verilen puanlar ve sıralamaların tamamı bu sene yerleşen adaylara aittir. Sayfamızdaki verilerin tamamı ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır.

Sıralama sütununda “dolmadı” yazan bölümlere o bölümün kontenjanından daha az kişi yerleşmiş ve kontenjanının tamamını dolmamıştır. Özetle barajı geçen ve varsa sıralama barajını geçen her aday o bölüme yerleşebilirdi.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Kont. Taban Puanı Başarı Sırası
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Su Bilimleri ve Mühendisliği SAY 50 247,69027 353656

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. denizevra dedi ki:

  bu bölümde son derece ciddi bir işsizlik sorunu var,şiddetle hiçbi mezun tavsiye etmiyor bu bölümü. bölüm su ürünleri mühendisliğiyle aynı bölüm, yeni diye macera peşinde koşmaya gerek yok

 2. Berfu777 dedi ki:

  1923 Türkiye cumhuriyeti kuruluş tarihinden 2020 yılına kadar yani bi 97 yıldır Türkiyede ve dünyada istihdam edilen tek bir su bilimleri mühendisini ne özel sektörde nede kamu sektöründe yok. Su ürünleri mühendisi dersen belki çok zayıf ihtimal….ama su ürünleri mühendisliğinden daha geçersiz bölüm olduğu kesindir, bu bölüm su ürünlerinden bozma uyduruk bi meslektir.devlette denizlerde mühendis olduğunuzu ancak rüyanızda görebilirsiniz.tecrübeyle sabittir.

 3. Göksun Yüksel dedi ki:

  Kamuda çok alım olacakmış sanırım. Umarım doğrudur, hem denizleri çok severim hem de devlette mühendis olarak atanmak istiyorum. Benim puanıma göre düşük bir bölüm gibi duruyor fakat benim için çok da önemli değil puan mevzusu.

 4. yalovalı dedi ki:

  %100 e yakın,felaket derecede, müthiş bir işsizlik var su bilimleri mühendisliğinde. seçenlerin geneli bölümü tanıyınca fakülteyi yarıda bırakıp ayrılıyor. su ürünleri mühendisliği bölümün değiştirilen bir önceki adıdır.

 5. Rıdvan müh dedi ki:

  bu bölümün yüksek lisans mezunu bile işssiz, doktora mezunu bile işsiz, lisans mezunu nasıl iş bulabilsin,balık üzerine bi fakülte kurmuş adamlar.saçma sapan bi bölüm.dünyada bir karşılığı bile yok,ne olduğunuzu anlayan bilee yok

 6. Su Bilimleri Aldatmacası dedi ki:

  Öğrenciler su ürünleri mühendisliğinin işsizlik garanti bir bölüm olduğunu bilip seçmediği için, Bölüm hocaları erken emekli edilmemek amacıyla fakülteyi kapatmaktan kurtarmak için bölümün adını su bilimleri mühendisliğine çevirdiler. Bilenler biliyorda işte amaç bilmeyen üniversite adaylarını tüfeye getirmek, yeni bir bölüm sandırıp tuzağa düşürmek. Bilmeden bu bölümü seçenler zaten değirmeni döndürmeye yetiyor, onlar yetiyor onlara…Kesinlikle tercih edilmez, balıkçılık yapılacak iş değil, puanının düşükse git babanın mesleğini yap, simit sat,limon sat ama bu bölüme kesinlikle 4 yılını verme,kesinlikle ama kesinlikle değmez, su ürünleri bir meslek değil kesinlikle, bu bölümü bitirenleri araştırın bulun internette ne iş yaptıklarını doğru olarak bizzat kendiniz öğrenin anlayacaksınız ve sakın bölüm hocalarının geleceğin mesleği, burda iş çok gibi pazarlamacı nitelikteki dediklerine, ikna çabalarına aldanmayın, inanmayın, çünkü herkes kendi cebini düşünüyor.Kimse bu zamanda size parlak gelecek sunmak kendini bu bölümü seç diye ölmüyor ve babasının hayrına bu bölüme yönlendirmiyor. Herkesin kendi cebi başkası sürünsün ömür boyu umurlarında değil.

 7. Su Bilimleri Müh. Rafet E. dedi ki:

  Bu bölüm her açıdan çağımızın çok dışında ve çok kötü geçersiz bir meslek ve bölümdür.10 yıllardır öğrebcilerce hiç tercih edilmeyip yaklaşık %90 boş kontenjan vermesinden dolayı yök tarafından kapatılması planlanan su ürünleri mühendisliği bölümüdür. Su bilimleri mühendisliğinin ders müfredatına bakın su ürünleri mühendisliğiyle tamamen aynıdır. Fakülteyi kapatılmaktan kurtarmak ve fakültenin kötü itibarının üstünü örtebilmek için ismini değiştirdiler. Bu bölümü okuyarak ancak en yüksek, polislik/bekçilik sınavlarına girebilirsiniz.Mezununa sunduğu başka bir gelecek vaadi ne yazıkki yoktur.Verilen eğitimin güncel hayatta hiçbir karşılığı yoktur.Saçma sapan her branştan biraz biraz anlıyorsunuz ve hiç birşeyi tam bilmiyorsunuz, derinlik yok, akademik beceri verdiği yok. Çağın çok gerisinde bir bölüm.1960-1980 li yılların gereksinimlerine göre öğrenci yetiştiren bölüm.

 8. BÖLÜM GERÇEK ADI" SU ÜRÜNLERİ MÜHENDİSLİĞİ" dedi ki:

  arkadaşlar bu bölümü kesinlikle tercih etmeyin. Su ürünleri mühendisliğini artık hiçbir öğrenci seçmediği için fakülte kapanma noktasına geldiği için, bölüm fakülte hocaları, fakültenin artık tercih edilmediğinden dolayı sayıştay kararıyla kamu yararına kapatılacağını ve emekli edileceğini bildiği için son bir hamleyle aldatmaca olarak fakülte adını değiştirdiler.Bölümün önceki adı su ürünleri mühendisliğiydi.Ders içerikleri ise hala tamamıyla aynı. Sadece öğrenciyi aldatmak için bölümün adı değiştirildi ki öğrenci yine gelsin fakülte kapanıp hocalar emekli edilmesin. Bu bölüm mezunları yüzde bin beşyüz işsiz desem bu bölüme iltifat etmiş olurum. Lisans mezunlarının yanında, yüksek lisans mezunları ve doktora mezunlarının tümü işsiz durumda. Özel sektörde asgari ücrete dahi iş bulamıyorlar.Çünkü güncel hayattan çok uzak bir meslek. Balıkçılıkla ilgili bir bölüm olduğu için hiçbiryerde iş de bulamıyorsunuz,toplumda en ufak bir itibar dahi bulamıyorsunuz.Kesinlikle bu aldatmaca bölümü seçmeyin.