Pandemi Süresince İnternetten Para Kazanmak İçin 5 Temel Yol!

Pandemi Süresince İnternetten Para Kazanmak İçin 5 Temel Yol!

Hem ülkemizde hem de dünyada bir çok kişi Covid-19 salgınından dolayı ekonomik anlamda zorlu süreçlerden geçmeye başladı. Pandemi süresince internetten para kazanma araştırmaları hızlı bir şekilde artış gösterdi. Bu durum aslında insanların içinde bulundukları zorlu süreçten en az zararla kurtulmak için yaptıkları bir eylem olarak da düşünülebilir. Çünkü bir çok kişi özellikle son 6 aylık süreçte ya iflas etti ya da iflasın eşiğine geldi. Hal böyle olunca online kazanç fırsatları hiç olmadığı kadar rağbet görmeye başladı.

Bizde buna istinaden OnlineDarphane.Org‘un katkılarıyla son günlerce çokça aranan ve hemen hemen herkesin bir şekilde yapabileceği internetten kazanç modellerini sizler için araştırıp kısa bir derleme yaptık. Elbette herkes kendi bildiği ve sevdiği işi yaptığı sürece başarılı olacaktır ancak maalesef bazı fırsatlar elimizden istemsizce kayıp gidiyor. Bu yüzden burada anlatılan bilgileri kullanarak kendinize ufak da olsa bir yol haritası belirleyebilir ve en azından internetten para kazanmanın temel mantığını anlayabilirsiniz.

 • İnternetten para kazanmak için ilk adım: Ne yapacağınıza karar verin!

Eğer internetten para kazanmak istiyorsanız, hangi sektörde faaliyet göstereceğinize mutlaka ama mutlaka kesin bir şekilde karar vermelisiniz. Biraz ondan biraz bundan şeklinde yapar, ufak ufak kazanır, yolumu bulurum derseniz emin olun hiç bir şey kazanamazsınız. Çünkü bu sektörde “ya hep ya hiç” mantığı sizin kilit noktanız olmalıdır. Örneğin online kazanç sektörü için bir alışveriş sitesi açtınız ya da E-Ticaret siteleri üzerinden online satış yapmaya karar verip işe koyuldunuz. Bunu yaparken de bir yandan kişisel bir blog açıp AdSense reklamları başta olmak üzere bir çok yere başvurdunuz. Hiç kusura bakmayın ama ikisinde de çuvalladınız. Çünkü siz Leonardo da Vinci gibi bir elinizle resim yapmaya diğer elinizle de yazı yazmaya çalıştınız. Hiç birimiz Da Vinci olmadığımıza ya da kolay kolay olamayacağımıza göre her şey iç içe girdi ve hem resmi berbat ettiniz hem de yazdıklarınızın tamamı okunamaz hale getirdiniz.

Vermiş olduğumuz bu örnek konu ile ilgili son derece alakasız gelebilir ama sektöre adım attığınızda ne demek istediğimizi çok iyi anlayacaksınız. Bu biraz da nefes alırken konuşmaya benzer, nasıl ki insanoğlu nefes alırken konuşamazsa, bu sektörde de farklı alanlarda birden fazla şekilde kazanç sağlamak neredeyse imkansızdır diyebiliriz…

Konuyu fazla dağıtmadan kendimizce başlangıç için uygun gördüğümüz şekilde sıralamaları yapalım:

 1. Blog yazarlığı,
 2. Satış ortaklığı,
 3. E-Ticaret,
 4. YouTube,
 5. Yazılım.

Şimdi bu 5 ana başlığı kendi içlerinde sırasıyla inceleyelim:

1-) Blog Yazarlığı ile İnternetten Para Kazanmak

Eğer internetten para kazanmak istiyorsanız kesinlikle ama kesinlikle kendinize ait bir blogunuz olmalı. Ücretli olmasına elbette gerek yok ama size tavsiyemiz; tamamen sizin kontrolünüzde olan, istediğiniz zaman istediğiniz şekilde içeriğini ve diğer tüm özelliklerini değiştirebileceğiniz, kimsenin etkisi ve baskısı altında kalmadan özgürce düşüncelerinizi yazabildiğiniz bir blog sitenizin olması her zaman rakiplerinize karşı bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.

 • Peki blog yazarlığı ile internetten nasıl para kazanabilirsiniz?

Bunun için bir çok yöntem var, hatta o kadar çok var ki hangilerini buraya yazacağımıza karar vermekte oldukça zorlandık. Ancak bu sektöre yeni gireceğinizi ve çekirdekten yetişeceğinizi baz alarak kolay olan yöntemden zor olana doğru bir sıralama yapmaya karar verdik. Ayrıca yapmış olduğumuz bu sıralamalar bir çok yönden birbiri ile bağlantılı olduğu için kolaylıkla kendi blogunuzda uygulayabileceğinizi düşündük.

 1. İlk etapta tabi ki blogunuz için bir konu seçmeniz gerekir. Konunun ne olduğu elbette önemlidir ancak şu durumda bunun bir önemi yoktur çünkü siz bu işe yeni başlayacak bir girişimci olduğunuz için en sevdiğiniz ya da bildiğiniz alanda ilerlemeniz çok daha faydalı olacaktır. Örneğin gerçek hayatta hangi işle uğraşıyorsanız onunla ilgili bir blog açabilir ve insanlara bu sektör hakkında önemli bilgiler vererek para kazanma çalışmalarına başlayabilirsiniz.
 2. Konu seçimi yaptıktan sonra bir diğer husus blogun alt yapısı ve kolay yönetilebilir olmasıdır. Bu sebeple sizlere WordPress sistemini önerebiliriz. Bugün dünyada büyük küçük milyonlarca web sitesi bu alt yapıyı kullanmaktadır.
 3. Konuyu seçtiniz, blogunuzun alt yapı sistemi de tamam, sıra geldi içerik oluşturmaya… Konuyu siz seçtiğinize göre, uzman olduğunuz alanda karşınızdakine bu uzmanlığınızı aktarırken hangi aşamaları, hangi adımları, hangi sıralamalarla anlatacağınızı elbette sizden iyi kimse bilemez. Çünkü siz seçtiğiniz alanda son derece eğitimli ve bilgili bir bireysiniz, değil mi? (Eğer değilseniz hemen bu işten vazgeçin ya da konuyu değiştirin!) En iyi bildiğiniz şeyi yine en iyi bildiğiniz şekilde yakın zaman oluşmaya başlayacak takipçilerinize aktarmaya başlayın.
 4. Her şey yolunda! Çünkü siz artık insanlara uzman olduğunuz alanda, neredeyse eğitim seviyesinde denilebilecek oranda içerikler üretmeye başladınız. E artık bu blogdan para kazanma zamanı gelmedi mi? Hemen şuradan gidip AdSense için başvuru yapıp sonucun olumlu gelmesini umuyorsunuz. https://www.google.com/adsense/signup/new/lead
 5. Mükemmel! Çünkü AdSense başvurusu olumlu sonuçlandı ve artık blogunuza reklam alarak gelir elde etmeye başladınız. Ama durun bu daha başlangıç çünkü asıl gelir kaynağınız biraz sonra anlatacağımız 4 ana başlık ile birleşince Nirvanaya çıkacak!
 6. Blogu geliştirmeye devam ediyorsunuz çünkü AdSense’den gelen kazancın en az 3’te 1’ini yine blogunuzu geliştirmeye harcıyorsunuz. Bu da daha çok ziyaretçi almanıza ve daha çok kazanç elde etmenize sebep oluyor.
 7. Şimdi sırada rakip sitelerinizden gelen talepler var. Bu talepler genellikle çeşitli anlamda sitelerin birbirlerini güçlendirdiği SEO çalışmaları olacaktır. Sizlere tavsiyemiz kesinlikle ama kesinlikle bu talepleri geri çevirmeyiniz. Yani kısacası asla ama asla rakiplerinizi küçümsemeyiniz.
 8. İşin büyük bir bölümü geride kaldı çünkü artık sizin AdSense reklamları başta olmak üzere daha bir çok alanda gelir elde edebildiğiniz bir web siteniz var.
 • Diğer bir çok alan mı?

Evet birbiri ile bağlantılı diğer bir çok alan! İçeriğin devamı ve çok daha fazlası için lütfen aşağıdaki adresi ziyaret edininiz!

Kaynak: https://www.onlinedarphane.org/internetten-para-kazanmak/

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.