Nükleer Tıp Teknikleri (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Nükleer Tıp Teknikleri (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Nükleer Tıp Teknikleri Taban Puanları 2021 ve Nükleer Tıp Teknikleri Başarı Sıralamaları 2021 açıklandı. Sizler için düzenlediğimiz puanlara aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz 2021 TYT Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları aşağıdaki gibidir.

Dipnot:Burada verilen puanlar ve sıralamaların tamamı bu sene yerleşen adaylara aittir. Sayfamızdaki verilerin tamamı ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır.

2022 Üniversite Taban Puanları açıklandı. Buraya tıklayarak 2022 Taban Puanlarına ulaşabilirsin

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Kont. Taban Puanı Başarı Sırası
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (Devlet) Nükleer Tıp Teknikleri TYT 40 290,14224 545.489
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (Devlet) Nükleer Tıp Teknikleri (KKTC Uyruklu) TYT 1 285,63588 580.569
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA (Devlet) Nükleer Tıp Teknikleri TYT 50 282,84972 603.188

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Mustafa KIRMIZI dedi ki:

  Merhaba ,

  Nükleer tıp teknikerliği bölümü hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum.

  Gerek ülkemizde gerekse dünyada gelişen Nükleer tıp bilimi bu alanda çalışacak profesyonel teknikerlere ihtiyacı arttırmıştır. Nükleer tıp teknikerleri aldığı eğitimle bu ihtiyacı karşılayabilecek düzeydedir.

  2014 yılından bu yana mezun veren Nükleer tıp teknikerliği bölümü Türkiye’de önlisans alanında geleceği en parlak bölümlerden biridir . Nükleer tıp teknikerleri kamu ve özel hastanelerin Nükleer tıp biriminde çalışmaya yetkili tek bölümdür. Ayrıca Danıştay in verdiği son karara göre tıbbi görüntüleme tekniklerinin Nükleer tıp bölümlerinde çalışması iptal edilmiştir. Bu da NTT mezunlarının atanma ve çalışma şanslarını oldukça arttırmıştır.

  Ülkemizde bir çok mesleğin sorunu olduğu gibi Nükleer tıp teknikerlerinin de meslek tanımı sorunu vardır. Ancak son yapılan çalışmalarla kısa zaman içerisinde bölümün bu sorununun giderileceği kanısındayız.

  Türkiye Nükleer tıp teknikerleri olarak meslektaşlarımızı tek çatı altında toplamak için Nükleer tıp teknikerleri platformunu kurmuş bulunmaktayız. Bu vesileyle tekniker arkadaşlarımız sorunlarını kesin bir şekilde çözmeyi planlıyoruz.

  Nükleer Tıp Teknikerleri Platformu Başkanı
  Mustafa KIRMIZI
  https://twitter.com/nukleer_tip?s=09