2 Yıllık Sağlık Bölümleri Nelerdir? (Önlisans)

2 Yıllık Sağlık Bölümleri Nelerdir? Önlisans Sağlık Bölümleri Nelerdir ? 2 yıllık sağlık bölümleri hangisi iyi ? 2 yıllık sağlık bölümleri 2018 

Tüm 2 yıllık bölümlerde olduğu gibi sağlık bölümlerinde de ÖSYM’nin düzenlediği Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmek ve yeterli puanı almak gerekmektedir. 2 yıllık bölümler diye genellendirdiğimiz bölümler yükseköğrenim kurumlarının meslek yüksekokullarında okutulan, eğitim süresi 2 yıl olan önlisans bölümleridir. Önlisans bölümlerini bitirdikten sonra isteyen bireyler bitirdikleri bölüm ile ilgili alanlarda istihdam edilirken dileyen bireyler DGS aracılığıyla en az 4 yıllık eğitim veren lisans programlarına yerleşebilmektedir.

Adaylar 2 Yıllık Sağlık Bölümlerini tercih edebilmeleri için TYT ye girmeleri yeterlidir.

Bu genel bilgilendirmelerin ardından 2 yıllık sağlık bölümleri konusuna gelecek olursak bölümlerin listesi aşağıdaki gibidir.Bölümlerin üzerine tıklayarak son seneye ait taban puanlarına ulaşabilirsiniz.

 2018 TERCİH ROBOTU için TIKLAYINIZ

2018 YKS Konuları için TIKLAYINIZ

2 Yıllık Sağlık Bölümleri Nelerdir? (Önlisans)” için 2 yorum

 • 7 Ağustos 2018 tarihinde, saat 01:15
  Permalink

  Sözel okuduktan sonra TYT sınavında gerekli puanı alıp ATT, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi gibi bölümleri okumak ne kadar doğru olur?

  Yanıtla
  • 10 Ağustos 2018 tarihinde, saat 16:22
   Permalink

   Eğer bölümü seviyorsanız herhangi bir problem olmayacaktır

   Sayısal okuyup hukuk tercih eden bir sürü aday var

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir