2 Yıllık Sağlık Bölümleri Nelerdir? (Önlisans)

2 Yıllık Sağlık Bölümleri Nelerdir? (Önlisans)

2 Yıllık Sağlık Bölümleri Nelerdir? Önlisans Sağlık Bölümleri Nelerdir ? 2 yıllık sağlık bölümleri hangisi iyi ? 2 yıllık sağlık bölümleri 2018 

Tüm 2 yıllık bölümlerde olduğu gibi sağlık bölümlerinde de ÖSYM’nin düzenlediği Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmek ve yeterli puanı almak gerekmektedir. 2 yıllık bölümler diye genellendirdiğimiz bölümler yükseköğrenim kurumlarının meslek yüksekokullarında okutulan, eğitim süresi 2 yıl olan önlisans bölümleridir. Önlisans bölümlerini bitirdikten sonra isteyen bireyler bitirdikleri bölüm ile ilgili alanlarda istihdam edilirken dileyen bireyler DGS aracılığıyla en az 4 yıllık eğitim veren lisans programlarına yerleşebilmektedir.

Adaylar 2 Yıllık Sağlık Bölümlerini tercih edebilmeleri için TYT ye girmeleri yeterlidir.

Bu genel bilgilendirmelerin ardından 2 yıllık sağlık bölümleri konusuna gelecek olursak bölümlerin listesi aşağıdaki gibidir.Bölümlerin üzerine tıklayarak son seneye ait taban puanlarına ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. mehmet dedi ki:

  hak yiyormus 🙂 ahmak ya yemin ederim. dersleri gordugu halde o bolume gidecek kadar puan alamayan mi hakediyor yoksa gormedigi halde o dersleri yuksek puan alip kazanan mi :)))

 2. . dedi ki:

  Sözel okuduktan sonra TYT sınavında gerekli puanı alıp ATT, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi gibi bölümleri okumak ne kadar doğru olur?

  1. Mustafa Akyüz dedi ki:

   Eğer bölümü seviyorsanız herhangi bir problem olmayacaktır

   Sayısal okuyup hukuk tercih eden bir sürü aday var

  2. akıl dedi ki:

   Birde soruyor ya kardeş sen lys biyoloji gördün mü hayır anatomi fizyoloji göreceksin bazılarında temel fizik görülüyor senin alanın değil ki niye hak yiyorsunuz zaten yapamayacaksınız!