2021 Tercih Tarihi Ne Zaman ?

2021 Tercih Tarihi Ne Zaman ?

ÖSYM tarafından açıklanan takvim verilerine göre TYT ve AYT süreci tamamlandıktan sonra , aklımıza takılan ilk soru Tercih tarihleri ne zaman sorusudur. Yıllardır yapılan üniversite sınavları neticesinde tercih yapmak bizlerin en çok zorlandığımız noktaların başında gelmektedir. Tercih Tarihi Ne Zaman sorusuna yanıt vereceğiz.

Önceki Sene Ne Zamandı ?

Geçen senelerdeki verilerden hareket edecek olursak , sınav sonuçları açıklanma tarihine de bağlı olsa da önemli bir nokta olan tercih tarihleri geçen sene 26 Temmuz – 2 Ağustos tarihleri arasında yapılacağı önceden söylenen ÖSYS tercihleri ertelendi. Tercihler hangi tarihe ertelendi, ÖSYS tercihleri ertelendi mi, LYS sonrası tercihler ne zaman gibi sorular yanıt buldu. Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), 26 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında yapılacağı duyurulan 2016-ÖSYS tercihlerinin 29 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında alınmasına karar verildiği bildirildi. Tercih Tarihi Ne Zaman sorusu kafamızdan gitmesi için bu seneki verilere bakalım.

2022 Üniversite Taban Puanları açıklandı. Buraya tıklayarak 2022 Taban Puanlarına ulaşabilirsin

Bu sene Ne zaman ?

Bu sene tercih tarihlerinin 11-24 Temmuz  2021 tarihlerinde yapılması bekleniyor. Sonuçların ise Ağustos 2021 tarihinde açıklanması bekleniyor. Tercih Tarihi Ne Zaman sorusuna cevap vermiş olduk 🙂

Tercih Merkezimize Göz Atın 🙂

ÜniversiteGO olarak sizlere her sorunuza yanıt verebileceğiniz, tercihler hakkında her şeye her soruya ulaşabileceğiniz Tercih Merkezimize bekliyoruz.

üniversitego tercih merkezi

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.