Zirveye Yalnız Tırmanmayın!

Zirveye Yalnız Tırmanmayın!

 Dilara Bengisu YEŞİL – ÜniversiteGO yazar

KENDİ ZİRVENE GİDERKEN SENİ YALNIZ BIRAKMAYANLAR   

Merhabaaaaa savaşçı kardeşlerim!! Çok uzun bir yol gibi gözüküyor değil mi yürüdüğünüz yol en başta sonra bir bakmışsınız bitivermiş o günler. O günler de bence size iyi gelecek bir şeyler bulun illa canlı olması gerekmiyor. Bir defter, bir kalem, bir oyuncak, bir kupa…Sizi iyi hissettirecek bir şey. Zirveye Yalnız Tırmanmayın!

 

2022 Üniversite Taban Puanları açıklandı. Buraya tıklayarak 2022 Taban Puanlarına ulaşabilirsin

Mesela benim ki zımbamdı. İnsanın kulağına çok değişik geliyor değil mi? Komikte olabilir aslında böyle diyince. Ama hep yanınızda olabilecek bişey notlarınızı bir arada tutarken, sınav sonuçlarını bir arada tutarken hatta o süreçte yediğim bitmeyen abur cuburların paketlerini bile zımbalıyordu 🙂 Her zaman yanımdaydı yani. Sınav sürecinde siz farketmeseniz de bir şeyle bağ kurarsınız ve o o kadar güzel ve farklı bişey ki ona derdinizi bile anlatabiliyorunuz yeri geldiği zaman. Yani o yolda hiçbir zaman yalnız yürümüyorsunuz aslında.

Zirveye Yalnız Tırmanmayın!

Kimileri bağlandıkları şeyi görür ve bulur kimileri de onu farkedemez. Onları farkedin arkadaşlar o kişiyi, o şeyi… Çünkü bu yolda yalnız yürüdüğünüzü hissettiğiniz an yıkılmanız hep daha kolay oluyor. En ufak bir darbe de puff bütün aşk, şevk…Tabii ki yeri geldiğinde çok yorulacaksınız ama bence siz bu sistem içindeki insanların en cesur ve dayanıklı savaşçılarısınız. Her darbeye göğüs geren ya da germeye çalışan, her sistem hatasında ya da değişikliğinde en hızlı kendini toparlayıp devam etmek zorunda olan insanlarsınız siz.

Zirveye Yalnız Tırmanmayın!

Kendini en hızlı toparlayanlar bu yolda zirveye en yakında olanlardır. Zirve dediğim şey de en iyisi demek değildir bence arkadaşlar herkesin hedefi kendi zirvesidir. Tek hayali öğretmen olmak isteyenler için öğretmenliktir, mimar olmak isteyenler için mimarlıktır, doktorluk, avukatlık vb. bunları çoğaltabiliriz anlayacağınız üzere. Herkes sizi beğenmeyecek belki ama siz gurur duyacaksınız kendinizle kendi zirvenize ulaştığınız için. Çünkü onlara göre en iyisi doktorluk, avukatlık, mimarlıktır belki. Bakın onların en iyisini söylerken bile onlara göre diyorum. Kısaca tekrar herkesin zirvesi farklıdır diyorum arkadaşlar. Kendi zirvenizde olabilmeniz dileğiyle…

Zirveye Yalnız Tırmanmayın!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Rabia Güngör dedi ki:

    Bu motivasyon cümleleri için teşekkür ederim :))