YURT DIŞINDA EĞİTİM

YURT DIŞINDA EĞİTİM

Farklı bir ülkede kaliteli eğitim almak artık sandığınız kadar zor değil. Ülkeler arası etkileşimin son derece arttığı global dünyada, eğitim göçü de günden güne daha fazla yapılıyor. Ulaşım, konaklama ve burs imkânlarının iyileşmesi, öğrencileri bilgi kirliliğinden uzaklaştırarak doğru yol haritası çizen profesyonel danışmanlık hizmetinin yaygınlık kazanması bu artışı etkileyen unsurlar arasındadır.  Siz de caydırıcı nedenlerden uzaklaşarak hayalleriniz için sağlam adımlar atabilir, uluslararası alanda geçerli diplomanız ile hayatınıza farklı bir boyut kazandırabilirsiniz. Doğru rehber ile yola çıktığınız zaman önünüze çıkan problemler de kısa süre içinde çözülecek, yepyeni bir ülkede farklı deneyimlerin tadını çıkaracaksınız.

 Yurtdışında Eğitim Almak için Nedenler

2022 Üniversite Taban Puanları açıklandı. Buraya tıklayarak 2022 Taban Puanlarına ulaşabilirsin

Yurtdışında eğitim almak için bulabileceğiniz nedenler, almamak için bulduğunuz bahanelerden daha fazladır. Maddi sorunları çalışma imkânı, burs gibi imkanlar ile çözebilirsiniz. Fakat istediğiniz eğitimi alamadığımız zaman özgeçmişinizi telafi etmek mümkün olmayacaktır. Bu nedenle çözüm odaklı olmanızı, hedefinize doğru emin adımlar ile ilerlemenizi öneriyoruz.

Yabancı bir ülkede alacağınız eğitimin size kazandıracağı en önemli yetkinlik, dildir. Eğitim sürecinde edindiğiniz yabancı dil, okulda kalıplarla öğrendiğiniz eğitimden farklıdır. Doğrudan konuşarak ve yeni arkadaşlıklar edinerek dil öğrenmenin keyfine varacak, aynı zamanda yabancı bir  dili kendiliğinden ileri düzeyde öğrenmiş olacaksınız. Bu sayede hem iş dünyasında hem de sosyal alanda kalıcı bir kazanım elde edeceksiniz.  Bunun yanı sıra kültürel zenginliğinizi arttırmak için de iyi bir fırsat olacaktır.  Normalde seyahat süreleri enfazla 15-20 gün aralığındayken eğitim almak için gittiğiniz ülkede yıllarca yaşama imkanı elde edeceksiniz. Bu uzun süreçte birçok farklı kültürle tanışacak ve yeni yerler keşfedeceksiniz.  Tarihi ve sanatsal yönü yüksek bir ülkede eğitim almayı tercih ettiğiniz zaman her anı verimli geçirebileceksiniz.

Dünyanın her yerinde geçerli bir diploma ile mesleğinizde sınır tanımayacaksınız. Özellikle moda tasarım, tıp, mimarlık, mühendislik, bilişim gibi dünyanın her yerinde ihtiyaç duyulan bölümlerde okuyan öğrenciler, yurt dışında okumayı talep etmektedir. Bu şekilde gem bağlantılarınız genişleyecek hem de istediğiniz her yerde yaşama fırsatınız olacak. Türkiye’de çalışmak istediğiniz zaman ise yine yurt dışı eğitiminiz sizi ön sıralara taşıyacaktır. Bu süreçte kazanacağınız geniş perspektif, özgün  bakış açısı ve dil yeteneğiniz mülakatlarda da fark edilecektir. Eğitim aldığınız süre boyunca edindiğiniz adaptasyon yeteneğini iş hayatınızda da kullanacak, farklı bakış açılarına sahip insanlarla rahatça çalışabileceksiniz.

Yurtdışında Eğitim İçin Ülke Seçimi 

Eğitiminizi yurtdışında devam ettirme kararı aldığınız zaman yapacağınız tercihler de kariyer gelişiminizi doğrudan etkileyecektir.  Eğitim kalitesi düşük bir üniversitede okumak, bu süreçte verdiğiniz emeklerin de boşa gitmesine neden olacaktır. Lisans, yüksek lisans ya da dil okulu gibi alanlarda akademik başarıya dikkat edilmeli, üniversite özelinde araştırmalar da ihmal edilmemelidir. Bu nedenle süreç boyunca her adımı dikkatli atmalı, edindiğiniz her bilginin doğruluğunu teyit etmelisiniz.  Eğitim sistemi, not sistemi, konaklama, ulaşım ve burs imkanları tercihinizde önemli rol oynamalıdır. Bununla beraber iyi bir ülkenin en önemli özelliği, dersler dışında da size kendinizi geliştirme fırsatı vermesidir. Tarihi, kültürel atmosferi, sanatsal aktiviteleri ve doğal alanları ile uzun süre yaşamaktan keyif alacağınız bir yer, yabancı bir ülkedeki yaşamınızı daha kaliteli ve verimli hale getirecektir.

Lisans, Yüksek Lisans ya da Dil Okulu için İtalya

Eğitim göçü alımında öne çıkan en önemli merkezlerden biri olan Avrupa ülkesi İtalya, uygun fiyat seçenekleri ve akademik başarısı ile birçok ülke öğrencisini ağırlamaktadır. Dünyanın her yerinden öğrenci ile karşılaşacağınız bu ülkede, farklı kültürleri tanıma imkanı bulacak, kültürel zenginliğinizi arttıracaksınız.

Ülkenin akademik başarısını arttıran en önemli faktörlerden biri de üniversitelerin özerkliğe sahip olmasıdır. Oldukça bağımsız çalışma imkânı olan üniversitelerde not sistemi bile öğretim üyeleri tarafından belirlenebilmektedir. Bunun yanı sıra bilimsel araştırmalar ve laboratuvar çalışmaları için de tam teşekküllü odalar, üniversite bünyesinde hizmet vermektedir. Bölümünüzün akademik bilgisinde derinleşmenize ve bol uygulama yapmanıza fırsat tanıyan üniversiteler, meslek hayatınıza donanımlı ve deneyimli bir şekilde başlamanızı sağlamaktadır. Puanlar ise genellikle 30 üzerinden değerlendirilmektedir. Hem yazılı hem sözlü sınav yapılmakta, başarısız olunduğu zaman telafi edilebilmektedir. Lisans eğitimi 3-4 yıl, yüksek lisans eğitimi ise 2 yıl sürmektedir. Eğer sadece hazırlık ya da dil okulu için İtalya’ya gelmek istiyorsanız genel bilgiden ziyade eğitim kurumunun uyguladığı sistem, fiyatlar ve bulunduğu konumun konaklama imkânları hakkında bilgi edinmek daha doğru olacaktır. Bu araştırmayı doğru yapmak ve yol haritanızı da bu güven ile çizmek istiyorsanız bir rehber yardımı süreci kolaylaştıracaktır.

İtalya’da eğitim almanın en iyi yanlarından biri de burs ve çalışma imkânlarının olmasıdır. Bu sayede bütçe nedeni ile sosyal yaşamınızı kısıtlamak zorunda kalmayacaksınız. Özellikle yabancı öğrencilerin liyakat ilkesine bağlı kalınarak yerli öğrencilerle aynı burs şartlarına bağlı tutulması ülkenin tercih edilebilirlik oranını arttırmaktadır. Hem devlet hem de bakanlık tarafından verilen bu burslar, başvuru ve eğitim durumunuza göre 3, 6 ya da 9 aylık süreyle verilmektedir. Bunun dışında birçok üniversitenin öğrencilerine sunduğu özel burslar da bulunmaktadır. Eğitim aldığınız süre boyunca çeşitli pozisyonlarda part-time iş bulmanız da zor olmayacaktır. Öğrenci olduğunuzu belirttiğiniz zaman bir yabancı olarak işverenler tarafından daha iyi karşılanırsınız. İsterseniz bazı üniversitelerin öğrencilerine sağladığı part-time çalışma imkânından da faydalanabilirsiniz.

İtalya’nın dünyanın birçok yerinden gelen öğrencileri ağırlaması, kültürel çeşitliliği de arttırmaktadır. Yemek seçenekleri, sanatsal aktiviteler ve kültürel etkinlikler bakımından zenginliği ile her gün başka şekilde kendinizi geliştirmenize fırsat verecektir. Yemek kültürüne yabancılık çekmeyeceğinizi belirtmek isteriz. Yabancı öğrenci sayısının fazla olmasından dolayı damak tadınıza ve bütçenize uygun yemek bulmakta da zorlanacağınızı sanmıyoruz. Belirttiğimiz üzere, hem yemek kültürünün benzer olması hem de Türk restoranların fazlaca bulunması öğrencilik hayatınızda uyum sürecinizi kolaylaştıracaktır.

Aynı zamanda şehir mimarisi ve tarihi merkezleri ile büyüleyici bir ortam sunmaktadır. Saray, müze, tapınak gibi ziyaret edebileceğiniz birçok tarihi bölge, öğrencilik hayatınızda bulduğunuz her fırsatta ziyaret edeceğiniz yerler olacaktır. Sonuç olarak, İtalya’da ve yakın Avrupa ülkelerinde görmek istediğiniz her yeri eğitim hayatınızı sürdürürken keşfetme şansı yakalayacaksınız. Turistlere göre daha fazla zamanınız olacağı için keşfedilmemiş güzelliklere de ilk siz ulaşabileceksiniz. Milli park ve doğal alan bakımından da beklentilerinizi karşılayacak, zihninizi dinlendirmeniz için ihtiyacınız olan ortamı fazlası ile sunacaktır.

Sonuç olarak eğitim için İtalya’ya geldiğinizde bu ülkenin hayatınızda unutulmayacak izleri geri kalan hayatınızda sizinle olacaktır. Birçok ülke vatandaşı ile bir arada yaşamaya bağlı olarak kazandığınız kültürel birikim, uyum yeteneği ve yabancı dil yetkinliği kariyer hayatınızda da öne çıkmanızı sağlayacaktır. Sonuç olarak burs ve eğitim fiyatları bakımından öğrenci dostu olan bu ülkeye, doğru adımları takip ettiğiniz zaman kolaylıkla gelebilirsiniz. Böylece hem Türkiye’de hem de yurt dışında çalışırken bahsettiğimiz avantajları yakalayabilirsiniz.

Pava Education Danışmanlık Hizmeti

Yurtdışında eğitim almak istiyor fakat nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini bilmiyorsanız kendinizi uzman danışmanlara emanet edebilirsiniz. Pava Education profesyonel danışmanlık hizmetleri ile eğitim talebiniz değerlendirilme, lisans, lisan üstü ya da dil okulu tercihinize göre seçenekler belirlenmektedir. Bütçe ve beklentilerinize göre elemeler yapılmakta sizinle iş birliği kurularak en doğru stratejiler size sunulmaktadır. Bu sayede önünüzdeki fırsatları bütünsel olarak değerlendirme fırsatı yakalayacak, kendiniz için en uygun eğitimi seçebileceksiniz.

Yurtdışında eğitim almak için yapılması gerekenler de yine danışmanınızın yönlendirmesi ile hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Motivasyon mektubunuz yazılmakta, üniversiteye yapacağınız özel başvurular için rehberlik yapılmaktadır. Dil eğitimi almak istiyorsanız bütçenize ve beklentilerinize en uygun okul seçilmekte, fiyat ve konaklama bakımından en avantajlı seçenekler size sunulmaktadır. Bununla beraber vize ve pasaport işlemlerinin hızlı ve pozitif sonuçlanacak şekilde yürütülmesine de destek olunmaktadır. Konaklama imkanı, ulaşım hizmetleri, eğitim kalitesi, düşük bütçeye uygun şehir seçimi gibi aklınıza gelen her türlü konuda sorularınız yanıtlanmakta, İtalya üniversiteleri ve yaşam koşulları hakkında profesyonel bilgiye sahip danışanlar tarafından en doğru yönlendirme yapılmaktadır. Danışmanlık hizmeti alan öğrencilerimizin %85’inin İtalya eğitim başvurusunun kabul edildiğini de hatırlatmak isteriz. Aynı zamanda %95’i de burs almaya hak kazandı. Üniversite kayıtları, yabancı öğrenci alım şartları ve burs başvuruları hakkında detaylı bilgiye sahip olunduğu zaman doğru başvuru doğru zamanda yapılabiliyor. Siz de süreci hızlı bir şekilde başlatmak ve yine hızlıca sonuca ulaşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.