YGS Türkiye Birincisi Nereye Gitti ?

YGS Türkiye Birincisi Nereye Gitti ?

İşte YGS sonuçlarına göre 2 milyon 256 bin 422 aday arasından birinci olan o öğrenci…

Adı Sabri Melihcan Erol. Bugün açıklanan YGS sonuçlarına göre Türkiye birincisi oldu. Ankara’da Nesibe Aydın Okulları’nda eğitim görüyordu.

2022 Üniversite Taban Puanları açıklandı. Buraya tıklayarak 2022 Taban Puanlarına ulaşabilirsin

“İLK 100’E GİRMEYİ BEKLİYORDUM AMA…”

YGS şampiyonu, sınav sonucunu öğrendikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada “Puanım değil de daha çok sıralamaya şaşırdım. Sınavdan sonra netlerimizi az çok tahmin etmiştim. Ama sıralamanın nasıl bir şekilde geleceğini kestiremiyordum. Böyle gelince şaşırdım. Aslında birinci geleceğime dair bir tahminim yoktu. İlk 100’e girmeyi bekliyordum ama birinci olacağımı beklemiyordum.” şeklinde konuştu.

“BİLGİSAYAR PROGRAMI YAZIYORUM”

Dersleri normal ders olarak görmediğini anlatan Erol, ‘Okulda gördüğümüz dersler temel birimlerin basitleştirilmiş hali. Eğer hayatınızın bir parçası haline getirirseniz ders çalışmış gibi olursunuz zaten. Bunu yaparken motivasyona çok ihtiyacınız oluyor. Bu şarımın arkasında oturup bilgisayarda kendimce programlar yazmam da olabilir. Büğtün bunlar beni geliştirdi diyebilirim.’ dedi.

ELEKTRONİK İSTİYOR

Üniversite kararını henüz vermediğini belirten Erol, Elektronik Mühendisliği bölümünde okumayı istediğini söyledi.

MATEMATİK VE FEN TESTLERİNDE FULL ÇEKTİ

Sabri Melihcan Erol, YGS’de en zor testler olarak gösterilen matematik ve fen testlerinde tüm soruları doğru cevapladı. Erol, Türkçe testinde 2, sosyal bilimler testinde ise 3 soruyu doğru cevaplayamadı.

BABASI SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Melihcan Erol’un Türkiye YGS birincisi olduğunu öğretim görevlisi olan babası Twitter hesabından duyurdu. Baba Mehmet Seyfettin Erdol, “Oğlumuz Hasan Sabri Melihcan Erol tüm dostlarımızın dualarıyla YGS Türkiye 1.si olmuştur. ” mesajıyla oğlunun sınav sonuç belgesini yayınladı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.