YGS Can Aldı , Hayatını Kaybetti

SINAV STRESİ CAN ALDI

Daha önceki haberlerimizde hiç olmadı demiştik ama 2012 yılında yaşanmış  bir olayı aktaralım.

Samsun’da Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girmeye hazırlanan lise öğrencisi, 18 yaşındaki D.O., sınav stresi nedeniyle sabah kalp krizi geçirdi. Kaldırıldığı hastanede kurtarılamayan D.O’ın kesin ölüm nedeninin otopsiden sonra belirleneceği belirtildi.

D.O.,  gireceği YGS nedeniyle sabah saat 05.00’da annesini uyandırdı. Annesi ile birlikte sabah namazı kılan D.O., daha sonra kahvaltı hazırlanana kadar odasına gidip yatağına uzandı. Bu sırada fenalaşan genç kız, ailesinin çağırdığı ambulansla özel bir hastanenin acil servisine kaldırdı. Kalp krizi geçirdiği şüphesiyle burada genç kıza müdahale yapıldı. Ancak, yapılan tüm müdahalelere rağmen 19 Mayıs Lisesi Türkçe-Matematik Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi D.O., kurtarılamadı.

Sınava hazırlanan D.O’ın ölüm haberini alan annesi ve ablası , sinir krizleri geçirdi. D.O. YGS’ye Ticaret Meslek Lisesi’nde gireceği belirtildi. D.O.’ın teyzesinin eşi olan : “Sınav heyecanı bir yıldır yaşıyordu. Ailesi sınav nedeniyle çok sıkmıyordu. Ama D.O. içine atan bir çocuktu. Sınav yükü ona ağır geldi. Kaldıramadı” dedi.

D.O.’ın kesin ölüm sebebinin yapılacak olan otopsiden sonra belirleneceği belirtildi.

kaynak: hurriyet (Arşiv Haberi)

 YKS Puan Hesaplama için TIKLAYINIZ

2018 YKS Konuları için TIKLAYINIZ

YGS Can Aldı , Hayatını Kaybetti” için 2 yorum

  • 23 Mart 2017 tarihinde, saat 16:23
    Permalink

    Allah,Böyle Eğitim Sistemi Yapanların Bin Belasını Versin

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir