YANILSAMA

ÖSYM nin yayınlamış olduğu güncel taban puanlarını içeren ÖSYM tercih robotu için tıklayınız

Büşra YAŞLI

Çok düşünüyordum, mutluluk hakkında. Aklımda sürekli sorular dönüp dolaşıyordu sanki saklambaç oynuyorduk mutlulukla ne kadar bulmak isteyip etrafı arasam beynimin en ücra köşelerine baksam o yüzyıllardır aynı oyunu oynuyormuş gibi çıkmıyordu ortaya.


Sonra durdum.


Onu arayıp bulmaya çalışmaktan ve sürekli düşünüp durmaktan yorulmuştum. Gücüm tükenmişti dinozorlar misali… o yüzden durup öylesine yaşamaya karar vermiştim ama böylesi daha zor gelmeye başlamıştı. Gittikçe kendimden vazgeçiyordum farkında ola ola. Daha iyi bir hayat yaşarım, ben aramazsam o benim ayağıma gelir sanmıştım.


Yanılmışım.


Aslında sorun çok aramak veya bir anda durmak değilmiş. Sorun düzenli ilerleyebilmek, kendinin farkında olabilmekmiş. O zaman zaten mutluluğa ihtiyacın olmuyor senin. Çünkü mutluluk dediğimiz kavram bir yanılsamadan ibaret. Önemli olan kendini bulabilmek… Tabii şimdi de karşımıza sorular çıkıyor ‘Biz kendimizi nasıl bulacağız?’ gibi… o düzenli ilerleyebilmekten geçiyor işte. Mutluluğu ararken yaptığımız hataları kendimizi bulmaya çalışırken yapmayalım.


İnanmak ve güvenmekle birlikte düzenli bir şekilde ilerleyebilelim. Eh işte o zaman bizden çok yanılsamalı insan olmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir