TYT 120 Soru Oldu

TYT 120 Soru Oldu

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi’nde Türkçe temel yeterlilik testindeki 40 soruya ek olarak 20 Sosyal Bilimler (Coğrafya, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Felsefe, Tarih) sorusu, Temel Matematik testindeki 40 soruya ek olarak 20 Fen Bilimleri sorusu (Biyoloji, Fizik, Kimya) olmak üzere toplam 120 soru yer alacağı kaydedildi. Soru başına düşen sürede herhangi bir değişikliğe ve kısıtlamaya gidilmediği belirtilen açıklamada, soru sayısı dikkate alınarak sınav süresinin 135 dakika olarak belirlendiği kaydedildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 28 YORUM
 1. makbule dedi ki:

  oyuncakmiyiz ya biz yeter artik biktik

 2. Şenol dedi ki:

  ***** sizin egitim sisteminizi. Oturdukları yerden hayatımızı oynamayı çok iyi beceriyorlar. Ama bunda parmagı olanın hepsinin sülalesine selam dileklerim var. Alın 12 yıllık emeğimizi bir kere de silip atın.. Kusura bakmasın devlet memurları da buraya onlar sayesinde deģil kendi saymede geldim. Hayatımı si*mesine de göz yumamam. Gerekirse protesto ederim dostlarımla. Oturduğu yerden konuşması kolay birde o sınava g*tü yiyen bir baba yiğit varsa girsin kendi çözsün o soruları. YAZIK LA BU KADAR GENÇ İNSANA.

 3. Hanife Şahan dedi ki:

  Bu ne ya iki de birde sistem değişikliği yapıyorlar. Bu hiç iyi olmadı işte. Ben 1.oturumda sayısal olarak başka dersler olmayacak diye sözel test kitaplarını başkalarına verdim. 1. Oturumda sadece Türkçe, Matematik var diye. Şuan da daha çok kafama karıştı. Zaten 2. Oturumda Fizik Kimya Biyoloji soracaklar. 1. Oturuma eklemenin anlamı ne?

 4. ekimoz dedi ki:

  Benim hedefim yuksek degil ama bu yil cok onemli . Yas 36. . Ben taa 16 sene once calismistim. Bir yandan iş var.Zor olur diye gecen seneden basladim calismaya. 3. Kez program.Beni bile yordu. Yazik bu cocuklara. Soyleyecek o kadar cok sey var ki.
  Cocuklar yilmayin herkesle ayni sartlarda sinava giriyorsunuz.Moralinizi bozmayin. Calismaya devam … İnsallah herkes hedefine ulasir..

 5. Volkan dedi ki:

  Bıktım artık şu saate kadar ders çalışıyordum baktım sistem yine degismis,tamda kendime program yapmışım.Hakkım haram olsun

 6. Emre dedi ki:

  Yapicaniz sisteme sıçım.

 7. Berkant dedi ki:

  Daha ne kadar mağdur olacağız merak ediyorum. İyice deneme tahtası yaptılar bizleri. Ne kadar rezil sistemleri varsa kendi çocuklarını bile yurtdışında okutuyorlar. Yeter artık yapamıyorsanız bırakın şu işi

 8. ato dedi ki:

  ilk defa iktidar 16 yil boyunca egitimde iyi bir sey yapti derken, bir kere daha icine edip ancak 2 sinavi tek gune birlestirip ogrenciyi yormaktan baska bir sey yapmadigini goruyoruz.

 9. gul dedi ki:

  peki bu durumda ikinci oturumda hangi dersler olacak?

  1. Mustafa Akyüz dedi ki:

   YKS de değişiklik yok

 10. hshjfgh dedi ki:

  Birisi bir aciklama yapa bilirmi acaba

 11. gul dedi ki:

  hocam resmi açıklamayı nerden bulabiliriz? çok iyi oldu eğer doğruysa ayrıca emeğiniz için teşekkürler.

 12. İbrahim dedi ki:

  Bu ne yaho sürekli değişik teori

 13. hshjfgh dedi ki:

  Bu gercekmi yinemi degişti sitem

 14. Furkan dedi ki:

  Tmciler fen sorularıdami çözecek?

 15. Ajfkdld dedi ki:

  Biz deneme tahtası değiliz!!!!!!!!

 16. Mnd dedi ki:

  En şanssız mezunlarız valla .Kobay faresine döndük iyice?

 17. Fatmanur dedi ki:

  Ben artık hiçbir şey demiyorum bu eğitim sistemine. Lan insanız ya sınava girecek olanlar da insan be iyce strese sokuyorsunuz. Bırakın bilenler yapsın su sınavı konu dağılımından bile haberiniz yok gelmiş sistemi değiştiriyorsunuz. Her gün sabah uyandığımda ben acaba yine mi sistem değişti diye düşünmek zorunda mıyım?

 18. Ösym Mağduru!!! dedi ki:

  Ee 2.oturumda da soracaklardı hani o ne olacak farklı mı soracaklar doğru düzgün açıklama yapsınlar bu nedir 2 kere mi tarih coğrafya cevaplıcaz biz

 19. Anamadde dedi ki:

  Peki bu sistemin bi önceki sistemle farkı ne oluyor sadece aradaki süre mi? Rezil ettiler bi nesli resmen mundar ettiler.

  1. Mehmet TOPLU dedi ki:

   ilk oturumda ki sorulardan herkes sorumlu artık.
   40 matematik
   40 Türkçe
   20 Sosyal
   20 Fen Bil.
   herkesin çözmesi gerekecek.

 20. Kaan dedi ki:

  Gerçekten artık çok sıkıldık bu sınav sisteminden sürekli değişip duruyor artık net kararlar verilse ve bu son değişiklik olsa keşke