Tıp Fakültesi Röportaj

ÖSYM nin yayınlamış olduğu güncel taban puanlarını içeren ÖSYM tercih robotu için tıklayınız

Muhammed Necdet Özcan

Muhammed Necdet Özcan – Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

yazarla iletişim için tıklayın

Hayırlı günler arkadaşlar,

Öncelikle bu zor günde vatana millete destek olan siyasi gorusu ne olursa olsun herkese çok teşekkür ederim mutluluğumuz daim olsun inşAllah . Simdi bu günler de her zamanki gibi geçecek ve hayat normale dönecek , arkadaşlar tıp hakkında meraklanmaya başlayacak veya başladılar biz de biraz birşeyler diyelim dedik . Tıp öncelikle istekle yapilacak gerçekten çok kutsal bir meslektir zorunda kalıp gelirseniz büyük bir yük ve eziyete dönüşebilir , vatana hizmet aşkı olan insan için ise birebir bir meslek insanlara yardım etmenin tadını vermiyor hiçbir şey mesela bi bayan gözümun önünde düştü elimden geldiğince yardım edip kaldırdım pek bi bilgim yoktu ama o an o kadar güzel şeyler hissettim ki bunu herkesin yaşamasını isterim , tabi bu durum ohoo naptim lan ben muthisim havasına sokmasın çünkü bu meslek kutsal sen değilsin cocuuum uçma hemen böyle insanlar yüzünden doktorların adı bazen kirleniyor siz böyle olmayın egonuzu kontrol edin , etmelisiniz demiyorum, edin ki hastalar da sıkıntı çekmesin doktorlar da. zira o kadar doktor dayak yiyor neden hep halk suçlu olsun dimi ? Bunları hep beraber onleyelim .

Sen sadece sana verilen ilim ile birşeyler yaptın abartacak birşey yok, abartılacak olan şey senin alçakgönüllü olman gelen hastaya en güzel şekilde davranmandir ben de alnından öperim. Bu bunların duygusal kısmı bir de maddi kısmı var ki çok süper göz boyar isinizin ve isminizin kirlenmesine sebep olabilir bunun için bir denge lazım bi kere doktorlar offf ne para alıyor he demenin alemi yok can kurtarıyorlar ama sadece para için de mesleği seçmenin gereği yok oylelerini beklemiyoruz tıp fakültesine plsss , çılgınlari bekliyorum ama lütfen kadavraya sarılacak şaka yapacak falan falan olm yoksa tıp çekilmez he az deli olun olmasaniz bile zaten deli çıkacaksiniz , ayrıca biraz fazla ders çalışacaksiniz bu çok büyük bir gerçek ona gore bir tıp seçin ki daha da zorlasmasin işiniz mesela Cerrahpaşa , reklam yapmayim ama tavsiye ediyorum ilk sene güzel geçiyor bakalım iki de nolcak?

Ekstra birşey beklemiyorum çalış çalış çalış gez , velhasil onu bunu bırakın da ne işi ne mesleği seçerseniz seçin aşk ile yapın en iyisini yapın , başka özel sorularınız için yerimiz yurdumuz sosyal medyamiz belli tıpa cok farklı ve çok soru gelir hepsine yanıt veremem tabi burdan ama sorarsanız bekleriz , bol kadavrali seneler dilerim kemiğiniz çok hafizaniz güçlü olsun hoscakaliiiiiin.

Tıp Fakültesi Röportaj” için 4 yorum

 • 25 Temmuz 2016 tarihinde, saat 07:18
  Permalink

  yazın için teşekkür ederim.. benim için motive şeklindeydi 🙂

  Yanıtla
 • 9 Haziran 2017 tarihinde, saat 22:33
  Permalink

  Ben vatana hizmet aşkı olan bir insanım. Ama doktorluk mesleğini yapmak için gerekli bazı özelliklere (hızlı karar verme ,sakin kalabilme gibi) sahip olduğumu düşünmüyorum.(Kadavraya da sarılamam.) Ama 6 sene içerisinde geliştiririm diye düşünüyorum.Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

  Yanıtla
  • 10 Temmuz 2017 tarihinde, saat 15:46
   Permalink

   öncelikli olan tabiki hizmettir . Bu uğurda bunları yenebilmeniz sizin fedakarlığınız olur. Dediğiniz özellikler tabiki geliştirilebilir nitekim gördüğüm kadarıyla zaten bu özelliklere sahip olarak gelmeyen kişiler oluyor. Bu meslekte en iyi hizmeti verebilirim diyorsanız durmayın. Yok eğer başka meslekleri daha iyi olurum derseniz siz bilirsiniz.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir