SON 8 YILDA LYS NETLERİ TABLOSU AÇIKLANDI!

SON 8 YILDA LYS NETLERİ TABLOSU AÇIKLANDI!

Bütün Testlerin Genel Ortalama Net Tablosu Açıklandı!

Merhaba arkadaşlar, hepimizin bildiği üzere YGS ve LYS sınavlarının formatları bu sene değişti. YKS TYT oldu. Fakat son 8 yıldaki lys ortalamaları nasıl? Adaylar ortalama ne kadar başarı gösterdi? Netler başarılı mı?
Şimdi bu soruları ele alacağız.

TEST TÜRÜ:MATEMATİK

Matematik testi en önemli testlerden bir tanesi, MATEMATİK testi’nde ilk 3 senede ortalama 14 netin üstünde olsa da 2014 yılından itibaren istikrar göstermeyerek 9 nete kadar düşüş göstermiş.
Fakat 2017 yılında yani son sene ise 15.68 net ortalaması ile adaylar lys tarihinin en yüksek ortalamasını yapmışlar.

TEST TÜRÜ:GEOMETRİ

Son sene matematik testinin içinde yer alan GEOMETRİ testi bundan önceki 7 sınavda ayrı bir test idi.Geometri testinde adaylar 2010 yılında 10.5 netle en yüksek ortalamayı gerçekleştirmişlerdir.Fakat bu testtede istikrar sağlanmadığını ve ortalamanın her sene düştüğünü görüyoruz.Sınavların zorluğundan olsa gerek 🙂

TEST TÜRÜ:FİZİK

Sayısal mf bölümü öğrenci arkadaşlarımızın girdiği FİZİK testinde ise ortalamalar pek de fena görünmüyor ama yinede bu ortalamalar iyi bir genel çalışma ile yükseltilebilir.

TEST TÜRÜ:KİMYA

Yine sayısal-mf arkadaşlarımızı ilgilendiren KİMYA testinde adaylar ilk sene en yüksek ortalamayı göstermişler.Fakat bir sonra ki sene tam 3 netlik bir düşüş görülüyor.Yine giderek azalan ortalama 2013’de bir artış gösteriyor fakat yine düşüşe geçiyor muhtemelen sınav çok zordu 🙂

TEST TÜRÜ:BİYOLOJİ

BİYOLOJİ testinde 2014,2015,2016 seneleri hariç ortalamalar gayet iyi ve 10 netin üstünde, umarız yeni sınav sisteminde de bu netlerin epey üstünde olur.

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI:

En önemli testlerden birisi olan EDEBİYAT testinde ortalamalar 2014 yılı hariç fena değil.20 netin üstünde olan ortalamalar bu dersin önemini göz önüne alırsak artırılmalı.

TEST TÜRÜ:COĞRAFYA 1

COĞRAFYA testinde’de durum pek iç açıcı değil.

TEST TÜRÜ:TARİH

Tarih testinde zirve 17.81 ortalama ile 2011 yılı adaylarında bunun haricinde ortalamalar pek de fena değil.

TEST TÜRÜ:COĞRAFYA 2

En yüksek ortalama 2010 senesinde; en alçak ortalama ise 2016 yılında.Bu testte de halimiz pek de iyi değil.

TEST TÜRÜ:FELSEFE

Sözel adayları ilgilendiren FELSEFE testi 2012 yılı adayları düşük bir ortalama gösterseler de diğer yıllar iyi sayılır.

Genel itibariyle: Fransızca, İngilizce, Almanca netleri yüksek olsa da diğer test türlerinde net ortalamaları çok düşük.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Nisa içli dedi ki:

    Ee bari netlerin sayısını yazsaydınız sadece kendi yorumunuzu yazmışsınız

    1. Mustafa Akyüz dedi ki:

      En son tablo olarak mevcut