LYS Geometri Tarih Oluyor !

ÖSYM nin yayınlamış olduğu güncel taban puanlarını içeren ÖSYM tercih robotu için tıklayınız

2017 YGS ve LYS ye adım adım yaklaşırken yeni müfredatın vermiş olduğu endişeler büyümeye devam ediyor. Yeni konular, farklı soru tipleri, LYS den YGS ye geçen konular ve daha fazlası bu sene çok farklı bir sınav olacağının sinyallerini bize veriyor.

2013 te yenilenen müfredatla birlikte geometri dersleri matematik bünyesine dahil edilmiş olup ayrıca ders olarak işlenmemektedir. Bununla beraber daha önce LYS 1 ;

50 Soru Matematik 👉 75 Dakika

30 Soru Geometri 👉 60 Dakika

olmak üzere 2 oturum şeklinde yapılırken bu yıldan itibaren herhangi bir ayrım yapılmaksınız 80 Soru Matematik kitapçığı şeklinde tasnif edilip tek oturum şeklinde yapılması bekleniyor. Süre olarak ne kadar verileceği bilinmemek birlikte herhangi bir değişiklik olmazsa toplamda 135 dakika verilecek

Adaylara büyük avantaj sağlaması beklenen bu sistemle beraber herhangi bir dersten artan vakti diğer dersi çözmekle harcayabilecek

Konu ile ilgili kesin bilgi 2017 ÖSYS Klavuzunun açıklanması ile beraber netleşti.

ÜniversiteGO Haber

Lys geometri, lys matematik, lys 1, lys 1 kaç dakika, lys geometri kaldırılıyor, lys geometri kitapçığı, lys geometri kaldırıldı, lys matematik kaldırılıyor

LYS Geometri Tarih Oluyor !” için 24 yorum

 • 27 Ekim 2016 tarihinde, saat 01:30
  Permalink

  Son yıllarda geometrinin ayrı bir ders olarak değil de matematik dersinin içerisinde işlenmekte olması bunun habercisiydi zaten. Bu sene olmasa bile önümüzdeki sene yapılacak olan sınavda birleştirileceklerdir. Tabii bu durum öğrenciler açısından yalnızca süre kontrolü konusunda fark yaratacaktır.

  Yanıtla
 • 14 Kasım 2016 tarihinde, saat 23:09
  Permalink

  Ben bir şeyi anlamadım.Geometriden soru mu sorulmayacak yoksa matematik kitapçığında mı yer alacak? Bunun bize ne katkısı var ki?

  Yanıtla
 • 21 Kasım 2016 tarihinde, saat 17:07
  Permalink

  simdi 2018 ygs ve lys geometri yokmuu

  Yanıtla
 • 8 Şubat 2017 tarihinde, saat 20:14
  Permalink

  Hocam lys1 de hem matematiğin hem geometrinin olması geometrinin ağırlığını değiştiriyor mu? Matematikle aynı ağırlıkta mı olcak? Yani ben tm den gireceğim geometiri yapamıyorum yapamam çok sorun değil ama eğer matrmatikle aynı ağırlıkta olursa çok kötü olur.

  Yanıtla
 • 8 Şubat 2017 tarihinde, saat 20:15
  Permalink

  Hocam lys1 de hem matematiğin hem geometrinin olması geometrinin ağırlığını değiştiriyor mu? Matematikle aynı ağırlıkta mı olcak? Yani ben tm den gireceğim geometiri yapamıyorum yapamam çok sorun değil ama eğer matrmatikle aynı ağırlıkta olursa çok kötü olur..

  Yanıtla
 • 8 Şubat 2017 tarihinde, saat 20:16
  Permalink

  Hocam lys1 de hem matematiğin hem geometrinin olması geometrinin ağırlığını değiştiriyor mu? Matematikle aynı ağırlıkta mı olcak? Yani ben tm den gireceğim geometiri yapamıyorum yapmamam çok sorun değil ama eğer matematikle aynı ağırlıkta olursa çok kötü olur..

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir