Bu Son Şansım(!)

Bu Son Şansım(!)

Buse DAĞ

Herkes harıl harıl test çözerken sınavı düşünemiyorum. Herkesin netleri artarken benimkiler düşmekte veya sabit kalmakta.” Bu sözler kasım-aralık ayı döneminin sözleridir arkadaşlar. Bilinçaltımız pes etmek için bahane arıyor sanki. Düne kadar ”ohoo daha çok var.” dediğimiz rahatlığın tam zıttı şekilde ”eyvah zaman kalmadı!” cümlesine geçiş yapmış bulunmaktayız.

2022 Üniversite Taban Puanları açıklandı. Buraya tıklayarak 2022 Taban Puanlarına ulaşabilirsin

Şunu belirtmek isterim ki bir mezun benim gözümde pes etmeyi bilmeyen bir savaşçıdır.Bulunduğu koşulları hiçe ayıp hedefine kenetlenen bir savaşçı. İster ilk kez mezuna kalmış olun ister benim gibi 5. senenizin içinde olun bu sadece cesur insanların göze alabileceği bir şeydir. Hayatın getireceklerinden emin olmadan kendinize binlerce kez program hazırlamış ve tam yolunda giderken her şey birden tepetaklak olmuştur belki. Konuları bile yarım hatırladığınızı zannedebilirsiniz. Ama unutmayın ki siz bir mezunsunuz. Genel bir kanı olarak insanlar ya çok şey beklemektedir sizden ya da ümitlerini kesmişlerdir. Ortası yok. Asıl önemli olan bi insanın kendine olan inancıdır.
Eğer kendi kurduğunuz hayale siz inanmazsanız başkaları hiç inanmaz. Öncelik kendinizin inanmasıdır. Motivasyon eksikliğinin çoğu da bu basamktan kaynaklanmakta aslında. Bu yüzden yıllarca duyduk inanmak başarmanın yarısıdır sözünü.

Peki sonuna kadar inandık. Ya sonra? Sonrası azim arkadaşlar. Kötü senaryolar kurmadan hedefimize doğru emin adımlarla ilerlemek. Ne zaman güçsüz, çaresiz hisederseniz Ata’mızın şu sözünü hatırlamalısınız: Az zamanda çok büyük işler yaptık!

Belki de ülkemizi bu kara günlerden kurtaracak cevheri taşıyan kişi sizsinizdir ve bunu bu gibi kolay zamanlarda ümitsizliğe kapılarak harcamamalısınız. Sevgi, saygı ve başarıyla…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Gökan dedi ki:

  👍🏼🙋🏽‍♂️👁👁

 2. Ygs Ogrencisi dedi ki:

  ALLAH razı olsun…Benim için tekrardan motive edici bi söz oldu

 3. Figen dedi ki:

  3 yıla bir mezun olaraktan asla pes etmek yoqq.. ?

 4. Öğrenci dedi ki:

  👍🏼👏🏽

 5. Sevil dedi ki:

  Çok güzel bir yazı olmuş.Önemli olan birkaç yıl değil aslında ömrünün tamamını etkileyecek yıllar.Benimde 3. senem mezunlukta.Olana kadar asla pes etmeyeceğim.

  1. masal dedi ki:

   Allah yardımcımız olsun.Mezun olarak hazırlanmak çok daha zor

  2. Sevil dedi ki:

   Amin.Zor evet ama daha önce bir bölüm için kötü yorumlar yapan ama mezuna kaldığı sene mecburen o bölüme gittikten sonra yücelten,sevmediği halde seviyor gibi gösteren arkadaşlarım gibi olmamak,istediğim yerde mutlu olmak için sanırım buna mecburum.Mecburuz…