Başarı Azim Gerektirir

Başarı Azim Gerektirir

Buse DAĞ

Başarı Azim Gerektirir, Azim ise İrade. Bazı Hedefler, Başarısız Olmaya Da Değer. Gerçek Başarı, Başarısız Olma Korkusunu Yenebilmektir.

2022 Üniversite Taban Puanları açıklandı. Buraya tıklayarak 2022 Taban Puanlarına ulaşabilirsin

Başarısız olma korkusu hayatımızı o kadar ele geçirmiş durumda ki hemen hemen herkesin aşmaya çalıştığı bir sorun. Çağımızın sorunu diye genelleyebilirim. Başarısız olmayı kabullenmek gerekiyor öncelikle. Başarısızlık korkutmasın kimseyi. Bizlere öğretilenlerin olmadığı zamanları hatırlamak gerek kimi zaman. Mesela bebeklik! Bir bebek olarak düşmekten korksaydık şu an yürüyemezdik. Yanlış yapmaktan korksaydık konuşamazdık. Bu örnekler düşündükçe artacaktır. Şu anki halimiz de bundan farklı değil. Başarısız olmaktan korkarsak hiçbir zaman başaramayabiliriz. Hata yapmaktan, başarısız olmaktan, düşmekten daha da önemlisi tekrar ayağa kalkmaktan korkmamayı öğrenmek gerekir. . Korku sadece kuruntu getirir. Kuruntu ise yapabileceklerini dahi engelleme gücüne sahip bir böcek gibi yapışır sana. Hayatin boyunca bu böceği besleyip kanını emmesine izin verirsen eğer tebrikler, sen de kaybedenler kulübündesin demektir. Ama onunla savaşmaya devam ederek hiç olmazsa elinden geleni yaparak deneyenler kulübünde olmak ve bunun sonunda da istediğin yere gelerek kazananlardan olmak o böceği atmak gibidir. Durum ne olursa olsun hiçbir zaman hiçbir şey için geç değil. Günümüzde insan hayati dahi uzatılabiliyorsa her şey mümkün demektir!

Önemli olan pes etmeden azimle hedefimize doğru şüphesiz bir şekilde ilerlemek. İnanıyorum ki eninde sonunda mutlaka kazanacağımız şeyler olacaktır.
İçimizdeki gücü farkedebilme dileğiyle…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.