Asla Pes Etme !!

Asla Pes Etme !!

Eyüpcan Işık

YGS’den çıkmıştım. Bir insan 100 üstünden 75 civarı bir not beklerken ki ruh hali neyse benim de onun gibiydi. Eve geldim tabletimi elime aldım, facebooktaki sayfalara baktım. Herkes çoktan soruları tartışmaya başlamıştı.Merak edip bakmaya başladım. Ama gördümki çoğu soruda milletle zıt cevaplar vermişim. Onlar B yapmış ben C, onlar C yapmış ben D gibi. Moralim iyice bozulmuştu. Arada doğrularım çıkmıyor değildi elbet ama yanlışlarımın verdiği üzüntü doğrulara sevinmeye yer bırakmıyordu.Tableti kapatıp yerine koydum ve yatağa uzandım. Hafiften gözlerim dolar gibi olmuştu. ‘Bu mu yani ?’ dedim kendime.Bu yanlışlarla mı Hacettepe PDR’ye gideceksin dedim kendime.Sonra aklıma şu soru geldi : ‘Ya Hacettepe PDR değilde başka bir üniversitenin PDR’sini kazanırsan ?’ Bu soruyu sorar sormaz içimde bir tiksinti olmadı değil. O an anladımki beni yeniden harekete geçirecek olan şey bu imiş.

YGS’ye hazırlanırken şu yazıyı bazı yerlerde görürdüm “YGS nankördür ama LYS hakkını verir herkese.” Ve dedim ki tamam devam edeceğim. Ama gidip bunu ayna karşısında orda burada söylemedim. İçimin öyle derin bir yerinde söyledim ki kendim duymadım bilincime işledim. Ertesi gün LYS kitapları ile kaldığım yerden devam ettim.

Denemelere katıldım, katılamadıklarım oldu gittim sonra aldım onları. Bir sürü LYS kitaplarıydı oydu buydu.YGS açıklandı ve 106 bindeydim. Sonra LYS de geldi geçti.Sınavdan çıkınca yaptığım basit hataların canımı sıktığı oldu. Kaydırma falan yaptım mı diye düşündüm. Ama LYS sonuçları da geldi ve 10 bindeydim.Yerleştirme sonuçları açıklandı : Hacettepe PDR.

Gerçekten ama gerçekten sizi düşünmeye davet ediyorum. Belki bugün haberlerde gördünüz . Çadırda kalarak, koyun güderek, süt sağarak, boş vakitlerinde kitap okuyarak ders çalışarak üniversiteyi kazanan biri vardı. Hal böyle ve sen evinde , teknoloji elinde, bir sürü çeşit çeşit karekodlu kitaplar kitapçılarda iken çalışamıyorum yok o yok bu diye yakınmak hakkımız mı ?

Lütfen pes etmeyin, sadece devam edin. Sadece ama sadece…diammoti

 2019 ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI için TIKLAYINIZ

2019 YKS Konuları için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. gokce dedi ki:

  @turuncubornforthis instagram hesabim, lutfen ulasabilir misiniz?

  1. Eyüpcan dedi ki:

   Gokce merhaba, yazı bana ait. Sorularını cevaplamayı çok isterim. Eyüpcan Işık yazıp Facebook üzerinden iletişime geçebilirsin 🙂

 2. Anon dedi ki:

  Okuduğum ve bu ana kadar kendimi gördüğüm tek yazı iletişime geçme imkanımız var mı varsa konuşmak isterim

 3. Sultan dedi ki:

  İnanmıyorum tamda istediğim bölüm ve üniversite benimde cozdugum testlerde yanlış çıkınca moralim bozuluyor ama toparlaniyorum yapman lazım pes etmemen lazım herkese başarıyı başarılı olmayi sever eğer başarmak istiyosan pes etmek kelimesini hayatından çıkar diyorum çok güzel ve faydalı bir yazı olmuş çok teşekkürler tesadüfen bu sayfaya girdim demek ki her şeyde vardır bir hayır hayatınızda başarılar dilerim…