2018 YKS Tercih Kılavuzu ÖSYM İndir

2.825
A+
A-
2018 YKS Tercih Kılavuzu ÖSYM İndir

2018 ösym kılavuzu ne zaman yayınlanacak? 2018 tyt kılavuzu ne zaman yayınlanacak? 2018 TYT  tercihleri ne zaman ? 2018 TYT AYT tercihleri nasıl olacak? İşte 2018 YKS tercihleri hakkında merak ettikleriniz…

ÖSYM YKS Tercih Kılavuzu 2018 Taban Puanları Rehberi İndir

2022 Üniversite Taban Puanları açıklandı. Buraya tıklayarak 2022 Taban Puanlarına ulaşabilirsin

2018-ÖSYS tercih işlemleri, Temmuz 2018 tarihinde başlayacak ve Ağustos 2018 tarihinde sona erecektir. 2018-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanmıştır. Adayların tercih işlemi için Temmuz 2018 tarihinde ÖSYM’nin internet adresinden yayımlanan kılavuzu esas almaları ve bu tarihler arasında ÖSYM’nin internet sayfasında yer alabilecek duyuruları takip etmeleri gerekmektedir. Kılavuz basımı, dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

Adaylar tercihlerini, Temmuz – Ağustos 2018 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır. Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki TC kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. TC kimlik numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.

Önemli: 2018 TYT ve YKS Puanlarınıza göre tercihlerinizi yaparken temmuz ayında ilgili tarihler içerisinde yayımlanacak olan, 2018 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatli bir şekilde incelemeniz ve yapacağınız tercihleriniz hakkında uzman bir rehberden yardım almanız isabetli tercih yapmanıza büyük katkı sağlayacaktır.

2018 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu İndir

2018 YKS Tercih Robotu ÖSYM İndirmek için Tıklayınız

2018 ÖSYS-YKS İşlemlerinizi Yapmak için Tıklayınız

TYT YKS net puan hesaplama programı indir

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.