Üniversite Öğrencilerinin Vazgeçilmezi: Makarna

Üniversite Öğrencilerinin Vazgeçilmezi: Makarna

Makarna, omlet, menemen, turşu, gözleme… Bunlar en bilinen ve en çok sevilen öğrenci evi yemeklerinin başında geliyor. Hemen hemen herkes üniversite yıllarında bir dönem de olsa bu yemekleri yiyerek ders çalışmıştır.. Özellikle vize ve final dönemlerinde hızlı, parasızlık döneminde ise ekonomik oluşuyla üniversitelilerin tercih nedeni. Her ne kadar pandemi nedeniyle ağırlıklı olarak uzaktan eğitime devam ediliyor olsa da yavaş yavaş örgün eğitime dönüleceği günler de her geçen gün daha da yaklaşıyor.

 

2022 Üniversite Taban Puanları açıklandı. Buraya tıklayarak 2022 Taban Puanlarına ulaşabilirsin

Farklı Sosları Tercih Edebilirsiniz

Hangi üniversite ve şehirde olursa olsun üniversite öğrencilerinin en sevdiği yiyeceklerin başında makarna geliyor. Özellikle yüksek kira, eğitim-öğretim masraflarının yanı sıra günlük harcamaların fazlalığı öğrencilerin bütçesini oldukça zorlamakta. Bu nedenle haftanın birkaç günü ana yemek olarak makarna yenilmesi öğrenci evleri için son derece normal bir durum. Ancak onlarca farklı makarna tarifi olduğunu da göz önüne alırsak makarna içeren her yemek farklı bir ziyafete de dönüşebilir. Migros, A-101, Bim gibi birçok markette bulunan malzemeler ve soslar ile makarna zevkinizi üst düzeye çıkarabilirsiniz.

 

İndirimleri Kaçırmayın

Her ne kadar bazı ithal makarna soslarının fiyatı bütçeleri zorlayacak seviyelerde olsa da peynirli, mantarlı ve fesleğenli makarna sosları da son derece uygun fiyatlara satın alınabilir. Daha doğal besinleri seviyorsanız kendi domates veya biber soslarınızı da hazırlayarak makarna ziyafetinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Aşağıdaki tabloda farklı sosların fiyatlarını bulabilirsiniz.

 

Market

Knorr Peynirli Makarna Sosu 50 G Knorr Makarna Sosu Kremalı Mantarlı 52 G Knorr Fesleğenli Makarna Sosu 50 G
Migros

5.95 TL

5.45 TL

5.95 TL

A-101

5.95 TL 5.45 TL

5.95 TL

Şok

6.05 TL

5.55 TL

6.05 TL

 

Katalogları Takip Edin

Makarnanın yanı sıra her türlü yiyecek ve içecek alışverişlerini için Migros kataloğu veya A-101, Bim, Şok gibi zincir marketlerin haftalık yayınladıkları kataloglarına mutlaka göz gezdirerek avantajlı fiyatları takip edebilirsiniz. Bu sayede hem bütçenizde büyük delikler açılmasının önüne geçebilir hem de dilediğiniz lezzeti uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Migros kataloğu gibi kaynaklardan bulduğunu fırsatları arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.