LYS Açık Uçlu Soru Örnekleri Yayınlandı !

LYS kısa cevaplı soru örnekleri

ÖSYM tarafından 2017 ÖSYS kılavuzu yayımlandı. Buna göre LYS’de kısa cevaplı sorular yer alacak. İşte LYS kısa cevaplı soru örnekleri…

ÖSYM nin yayınlamış olduğu güncel taban puanlarını içeren tercih robotu için tıklayınız

ÖSYM Başkanı Ömer Demir, Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) bu yıl ilk kez uygulanacak kısa cevaplı sorulara ilişkin, “Bir kelimelik cevaplar öngörüyoruz. Adaylarımız doğru cevabı ilgili kutucuğa yazıp kodlayacak. Matematikte en fazla 3 basamaklı bir rakamı yazıp kodlamalarını isteyeceğiz. Okuma hataları olmaması için adayın aynı anda yazdığını kodlaması gerekecek.” dedi.

İŞTE ÖRNEK SORULAR;

Cihazınıza indirmek için tıklayınız

LYS Açık Uçlu Soru Örnekleri Yayınlandı !” için 44 yorum

 • 5 Ocak 2017 tarihinde, saat 01:16
  Permalink

  Arkadaşlar niye kimse ses çıkarmıyor, bi şeyler yapalım, sesimizi duyuralım. Biz kobay değiliz. Bu eğitim sistemi nereye gidiyor ?

  Yanıtla
 • 5 Ocak 2017 tarihinde, saat 16:07
  Permalink

  Derslerine çalışan hiç kimse yok ben kobay değilim, böyle eğitim sistemi olmaz vs vs isyan etmiyor. Sorular açık uçlu ise herkese karşı böyle. Bazen sallayarak doğru cevabı bulanlar başkalarının emeğini yiyor dolaylı yoldan. Sen aynı şekilde soruyu test sınavında da çözüyorsun, tek fark 3 tane rakam kodlayacaksın. Burda ağlayacağınıza gidin ders çalışın ezikler.

  Yanıtla
 • 22 Ocak 2017 tarihinde, saat 15:31
  Permalink

  HANGİ MAL BÖYLE BİRŞEY DÜŞÜNDÜ LAN ?

  Yanıtla
 • 29 Mart 2017 tarihinde, saat 00:43
  Permalink

  Kafalarına göre eğitim sistemini değiştiriyorlar ozaman heralde soru sayısına dakkasıda daha uzun olur heralde insan heycandan yanlış kodlar mazallah bunların amaçları ne anlamıyorumki bunu çıkaran insanın eğitime ne gibi katkısı olmuş olabilirki tamamiyle saçma onlar yüzünden ikinici dönem sınavlarımız hep açık uçlu olcak klasik olsa neysede açık uçlu soru nedir ya kurban olurum klasiğe

  Yanıtla
 • 2 Haziran 2017 tarihinde, saat 22:43
  Permalink

  Arkadaşlar açık uçlu soruların cevabı sayı olunca başına sıfır getirekmi yoksa cevap neyse onumu direk yazıyoruz?

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir